Różaniec bez granic. Zapisują się tysiące ludzi

Czytaj dalej
Fot. rozaniecdogranic.pl
Jarosław Miłkowski

Różaniec bez granic. Zapisują się tysiące ludzi

Jarosław Miłkowski

W sobotę na granicy całej Polski ludzie będą modlić się na różańcu. Mówi nam o tym ks. Mariusz Iliaszewicz, koordynator akcji w naszym regionie.

Skąd pomysł na Różaniec do Granic?
To inicjatywa ludzi świeckich z Warszawy, którzy działają bardzo aktywnie w Kościele. Rok temu zorganizowali Wielką Pokutę i zebrali na Jasnej Górze 144 tys. osób. A dlaczego różaniec? On ma potężną moc i odgrywał ogromną rolę w wielu wydarzeniach historycznych. Weźmy choćby dla przykładu zrzucenie bomby na Hiroszimę. Dowództwo USA do dziś zastanawia się, jak to się stało, że bomba nie zabiła 16 ludzi, którzy byli blisko wybuchu. A oni nie zginęli, bo od miesięcy odmawiali różaniec. To jest jeden z cudów różańcowych. Sobotnie wydarzenie będzie zakończeniem 100. rocznicy objawień w Fatimie, gdzie Maryja zachęcała do modlitwy różańcowej.

Więcej na ten temat w Gazecie Lubuskiej PLUS.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.