Paweł Tracz

Rozczarowanie i smutek - zamiast złota nie ma nic...

Fragment ostatniego wygranego meczu naszych w fazie grupowej (z piłką Magdalena Szajtauer). Fot. archiwum enea azs pwsz gorzów Fragment ostatniego wygranego meczu naszych w fazie grupowej (z piłką Magdalena Szajtauer).
Paweł Tracz

Aż do półfinału MP juniorek starszych Enea AZS PWSZ szła jak burza. Ale w weekend murowane faworytki przegrały w Gdyni decydujące mecze.

Smutek, rozczarowanie, złość - te słowa najlepiej oddają nastrój wśród członków naszej ekipy, a zwłaszcza kibiców gorzowskiej drużyny, którzy wierzyli, że pierwszy raz w historii MP juniorek starszych Enea AZS PWSZ sięgnie po złote medale. W ostatnich dwóch latach niektórzy kręcili nosem, gdy akademiczki przegrywały w finale i zdobywały „tylko” srebro. Teraz miało być inaczej, a skończyło się „jak zawsze”, a nawet jeszcze gorzej...

Przed finałowym turniejem MP U-22, który rozpoczął się w środę, a zakończył wczoraj, działacze naszego klubu zrobili wiele, by zawodniczki i sztab szkoleniowy mogli spokojnie przygotowywać się do decydującej batalii w Gdyni. Zostały przełożone mecze ekstraklasy, a na zawody akademiczki udały się dzień przed pierwszym spotkaniem grupowym. Bo też oczekiwania były tym razem ogromne - tak mocnego zespołu jak w tym roku szkoleniowiec Robert Pieczyrak jeszcze nie miał, więc cel był jeden: zdobyć upragnione mistrzostwo Polski. O czymś takim, jak brak miejsca na podium nikt nawet się nie zająknął, bo do soboty nasze wygrały wszystkie mecze w swojej strefie, turnieju półfinałowym i fazie grupowej. Ogłuszający cios spadł dopiero w weekend i to w dramatycznych okolicznościach.

W półfinale nasze zmierzyły się z gospodyniami. Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do Enei AZS PWSZ, które dzięki szybkim atakom, celnym rzutom i świetnej obronie uzyskały 13 punktów przewagi. Niestety, później rywalki zaczęły gonić, a w ostatniej części przechyliły szalę zwycięstwa na swą korzyść. Podobnie było we wczorajszym spotkaniu o brąz. Gorzowianki długo prowadziły, ale na finiszu wyszło zmęczenie z półfinału, niegroźnej kontuzji doznała też Monika Naczk i szansa na kolejny krążek przepadła. Do tematu wrócimy.

Wyniki i klasyfikacja

Półfinały: Widzew - MUKS 79:69, VBW GTK - Enea AZS PWSZ 67:57 (10:23, 18:12, 16:10, 23:12). B. Jaworska 14, Witkowska 10 (2x3), Naczk 9 (2), Szajtauer 6, Kopciuch 3 oraz K. Jaworska 13, Sobek 2. Finały: o I miejsce - VBW GTK - Widzew 67:64; o III miejsce - MUKS - Enea AZS PWSZ 55:51 (15:17, 12:8, 11:14, 17:12). B. Jaworska 15, Witkowska 11 (1), Kopciuch 8 (2), Naczk 3 (1), Szajtauer 2 oraz K. Jaworska 12, Stelmach, Sobek i Szczęsna po 0; o V miejsce - UKS Basket SMS - 1. KS Ślęza 86:68; o VII miejsce - Basket 25 - Huragan 69:65.

Paweł Tracz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.