Józef Piasecki

Rozrasta się wigilijna pomoc

Rozrasta się wigilijna pomoc
Józef Piasecki

Kiedy biegacze szykują się do startu, aby zebrać pieniądze na leczenie Oleńki Łuczak, dziewczynka właśnie przechodzi chemioterapię, teraz mocniejszą, którą na razie znosi nie najlepiej. – Fajnie, że ludzie chcą naprawdę pomagać – przyznaje Dagmara Łuczak, mama dziewczynki, która śledzi informacje o akcji pomocy w Nowej Soli.

Organizatorzy biegu zapraszają osoby, które zapisały się na Wigilijny Charytatywny Bieg Uliczny, na wspólny trening trasą zawodów już w tę niedzielę, 11 grudnia. Start z ulicy Pocztowej o godz. 9.00. Tydzień później, 18 grudnia w Nowej Soli odbędzie się już ten właściwy bieg pod patronatem starosty nowosolskiego Waldemara Wrześniaka. To on o godz. 15.00 da sygnał do startu trzystu biegaczy. Każdy z nich będzie miał czapkę św. Mikołaja z dedykacją dla Oli. Informacja o biegu ukazała się także na profilu starostwa na facebooku, a starosta nawet dał się sfotografować czapce św. Mikołaja.

Organizatorami biegu są Stowarzyszenie Klub Mam w Nowej Soli i Stowarzyszenie Nowosolska Grupa Biegowa w Nowej Soli, które bez wahania zabrały się za pomoc czteroletniej dziewczynce z Kożuchowa, u której stwierdzono medulloblastomę – nowotwór złośliwy układu nerwowego z najwyższym, IV stopniem złośliwości. Pomysłodawczyniami biegu są Wiola Zabawska i Iwona Ćwirko z Klubu Mam. Współzałożycielka Klubu Mam, Ilona Wichman, przyklasnęła tej inicjatywie. – Z uwagi na bezpieczeństwo biegaczy ustalono limit uczestników na 300 osób. Lista była pełna już na drugi dzień od momentu, kiedy można się było zapisać, choć miały potrwać do 12 grudnia. Odzew biegaczy był natychmiastowy. Chętnych byłoby chyba z 1000 osób. W związku z tym wprowadzono, po raz pierwszy w Polsce, możliwość uczestnictwa biegacza wirtualnego, takiego który zapisuje się i uiszcza opłatę ale nie bierze udziału w samym biegu – mówi I. Wichman.

Rozrasta się wigilijna pomoc
Grafika starostwa powiatowego w Nowej Soli Pięciokilometrowa trasa pętli

- Na stronie www.super-sport.com.pl/pl jest lista 300 uczestników biegu dla Oli Łuczak i 59 biegaczy wirtualnych, którzy wspierają w ten sposób zbiórkę funduszy na pomoc dla dziewczynki. Każdy uczestnik to wpłata 30 zł. Trasa biegu wynosi 5 km i przebiega przez centrum Nowej Soli. Wydawanie numerów startowych nastąpi w dniu biegu od godz. 13:00 za okazaniem dowodu tożsamości, podpisaniu oświadczenia o zdolności zdrowotnej do udziału w biegu oraz uiszczeniu opłaty startowej – informuje jedna z nowosolskich biegaczek, zaangażowanych w pomoc Oli.

Ola Łuczak ma tylko cztery latka lecz także bagaż doświadczeń, który zostawia trwały ślad. Jest ukochanym jedynym dzieckiem swoich rodziców. W sierpniu ub. roku okazało się, że ma guza w mózgu.

Trasa Wigilijnego Charytatywnego Biegu Ulicznego dla Oleńki Łuczak:
Plac Pocztowy, Plac Floriana, Aleja Wolności, Portowa, Korzeniowskiego, Żwirki i Wigury, Krzywa, Fabryczna, Bohaterów Getta, Witosa, Parafialna, Dąbrowskiego, Wyspiańskiego, Hutnicza, Żeromskiego, Reja, Drzewna, Piłsudskiego, Wesoła, Kościuszki, Waryńskiego, Zjednoczenia, Moniuszki, Plac Pocztowy.

Trzeba pomóc
Wpłaty pieniężne można przekazywać na konto Fundacji „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”, w Banku Pekao S.A. VII O/Warszawa. Numer konta:
76 1240 1109 1111 0010 1163 7630 z dopiskiem: darowizna dla Aleksandry Łuczak.

Józef Piasecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.