Rozwój Osiecznicy zablokowany... przez niedziałający wiatrak. Mieszkańcy chcą się budować, ale nie mogą. Wszystko przez jeden przepis

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Rozwój Osiecznicy zablokowany... przez niedziałający wiatrak. Mieszkańcy chcą się budować, ale nie mogą. Wszystko przez jeden przepis

Łukasz Koleśnik

Osiecznica to jedna z rozwijających się miejscowości w gminie Krosno Odrzańskie. Ludzie są zainteresowani działkami, pojawia się coraz więcej nowych domostw. Proces rozwoju wsi przebiegałby szybciej, ale wiele terenów jest zablokowanych przez... niedziałający wiatrak.

Pojedynczy wiatrak w Osiecznicy jest widziany z daleka. Jadąc z Krosna Odrzańskiego w stronę Słubic, to jeden z wyróżniających się punktów, po lewej stronie. Niejednokrotnie wspomniany wiatrak pojawiał się w lokalnych mediach. Głównie z powodu jego "awaryjności", m.in. dwukrotnie urwało się jedno z jego skrzydeł. Pierwszy raz w 2013, drugi - w 2015 roku.

Niedziałający wiatrak jako chochoł

Od dłuższego czasu wiatrak w ogóle nie działa. W ostatnich latach zmieniał też właściciela. Najpierw należał on do jednego z mieszkańców Osiecznicy, później został on sprzedany dla mieszkańca gminy Dąbie. Obecnie jednak znajduje się w rękach zagranicznych właścicieli, którzy nie doglądają swojej inwestycji.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Koleśnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.