Rusza budowa kolejnego zakładu w Nowej Soli!

Czytaj dalej
Fot. arch. inwestora
Jakub Nowak

Rusza budowa kolejnego zakładu w Nowej Soli!

Jakub Nowak

18 grudnia firma Electropoli-Galwanotechnika oficjalnie rozpocznie budowę nowego zakładu na strefie ekonomicznej w Nowej Soli.

Już za tydzień, w piątek 18 grudnia, na terenie nowosolskiej północnej podstrefy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbędzie się oficjalne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu Electropoli-Galwanotechnika. Stanie on w okolicach Alumetalu.

Przypomnijmy: o planowanej inwestycji firmy z kapitałem francuskim, która ma już swoją dużą fabrykę z Bielsku-Białej (zatrudnia tam około 500 osób) pisaliśmy na naszych łamach już w październiku. - Start produkcji zaplanowaliśmy za około 12 miesięcy licząc od dziś - mówił nam wówczas Krystian Szybka, przedstawiciel inwestora. Jak zaznaczał, w pierwszej fazie, zakład, który zajmować się będzie wykonywaniem powłok ochronnych i dekoracyjnych, a także lakierowaniem wielowarstwowym, zamierza zatrudnić od 100 do 120 osób.

W sumie Electropoli-Galwanotechnika zainwestuje u nas ok. 50 mln zł.

- W naszym zakładzie znajdą się najnowocześniejsze w Europie linie technologiczne, całkowicie zautomatyzowane, ekologiczne i energooszczędne, które zapewniają przy tym dużą wydajność - zaznaczał nam dwa miesiące temu K. Szybka.

Warto zaznaczyć, że będzie to już trzeci inwestor w ciągu ostatnich miesięcy, który rozpoczął budowę swojej fabryki w naszym mieście. Wcześniej prace rozpoczął duński koncern Lantmannen Unibake, który na południowej strefie ekonomicznej chce postawić, na powierzchni 29 tys. metrów kwadratowych, trzy nowoczesne hale produkcyjne, w których dziennie wytwarzanych będzie około 200 ton pieczywa. Niedawno ruszyły także prace przy budowie drugiego zakładu nowosolskiej firmy Karton-Pak.

Jakub Nowak

Dziennikarz i kierownik oddziału w Nowej Soli.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.