Rusza Dobiegniew Cup, będą grać nasi

Czytaj dalej
Fot. archiwum „GL”
Paweł Tracz

Rusza Dobiegniew Cup, będą grać nasi

Paweł Tracz

Ostatni raz lubuski klub zwyciężył w międzynarodowym turnieju Dobiegniew Cup trzy lata temu. Czy teraz doczekamy się kolejnego sukcesu?

Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej (taką oficjalną nazwę nosi Saller Dobiegniew Cup) im. Kazimierza Górskiego odbył się w 1995 r. Organizatorzy wzorowali się na imprezie z Danii, gdzie mieli okazję rywalizować. - Pomyśleliśmy, że skoro oni mogą, to dlaczego nie mielibyśmy zrobić podobnej u nas - wspomina Leszek Waloch, współtwórca prestiżowego turnieju i burmistrz Dobiegniewa.

W 21 edycjach wystąpiły nie tylko polskie, ale również zagraniczne zespoły. Nie inaczej będzie w tym roku, bo o główne trofea powalczą od poniedziałku 73 drużyny z naszego kraju, Niemiec, Litwy, Ukrainy, Białorusi i Szkocji. W tym gronie jest kilka ekip z Ziemi Lubuskiej. W kategorii do 9 lat będziemy trzymali kciuki za dwa zespoły Błękitnych Dobiegniew oraz Akademię Piłkarską Międzyrzecz, Łucznika Strzelce Kraj., Sprotavię Szprotawa i Stilon Gorzów.

W XXII edycji Saller Dobiegniew Cup zagrają Polacy, Niemcy, Litwini, Białorusini i Szkoci

W U-11 zobaczymy m.in. Steinpol Ilankę Rzepin, Orła Międzyrzecz, Sprotavię i gospodarzy, a w U-13 Pioniera Zwierzyn, Zorzę Rolewice, Tęczę Krosno Odrz. i rzepinian. Z kolei wśród 15-latków honoru Lubuszan będą bronili Błękitni. W najstarszej kategorii U-17 zagra klub z Dobiegniewa i LZS Bobrówko. Składy i terminarze poszczególnych grup są dostępne na stronie internetowej www.dobiegniewcup.pl.

Turniej zostanie rozegrany na 12 boiskach, a każda drużyna rozegra minimum osiem meczów. Młodzi piłkarze oraz ich opiekunowie będą mieli swoją bazę nie tylko w dobiegniewskich szkołach i w ośrodku w Długiem, ale też pod namiotami nad jeziorem Wielgie i Osiek. W trakcie Saller Dobiegniew Cup, nad którym nasza redakcja objęła patronat medialny, tradycyjnie odbędą się koncerty. Wystąpią m.in. takie gwiazdy jak Kamil Bednarek, Czadoman i Power Play. Ten pierwszy zaśpiewa na zakończenie imprezy, czyli w piątek, 8 lipca, o godz. 21.30. Wcześniej, od 20.00, wystąpią Sara Music&Dance Show, a potem Rewia Brazylijska. Tego samego dnia zostaną rozegrane decydujące pojedynki turnieju: w godz. 8.30-13.00 mecze o III miejsce, a od 13.00 do 17.00 finały. Godzinę później odbędzie się wręczenie nagród.

W tym roku Błękitni obchodzą 70-lecie istnienia. Sukces młodych piłkarzy tego klubu (na zdjęciu wicemistrzowie U-15 z 2014 r.) w XXII edycji turnieju
archiwum „GL” W tym roku Błękitni obchodzą 70-lecie istnienia. Sukces młodych piłkarzy tego klubu (na zdjęciu wicemistrzowie U-15 z 2014 r.) w XXII edycji turnieju byłby świetnym uhonorowaniem jubileuszu.

Saller Dobiegniew Cup rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godz. 17.00 powitaniem uczestników na Placu im. pchor. T. Starca i uroczystym przemarszem ulicami Dobiegniewa na stadion Błękitnych, gdzie zostaną oni zaprezentowani kibicom. Spotkania eliminacyjne potrwają trzy dni (od poniedziałku do środy, w godz. 8.00-20.00). W międzyczasie odbędą się konkursy sprawnościowe (o 12.00), a w ostatnim dniu grupowych rozgrywek rozpocznie się o 19.00 koncert Disco Dance, w którym zaprezentują się Power Play, Danielo i Czadoman. Z kolei w czwartek w godz. 8.00-20.00 odbędą się ćwierćfinały i półfinały oraz pojedynki o dalsze miejsca. Zaraz po nich zostanie rozegrany towarzyski mecz trenerów z organizatorami.

Paweł Tracz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.