Jakub Nowak

Rusza duża przebudowa ulicy Ciepielowskiej w Nowej Soli

Koszt remontu to 3 mln zł. Fot. Urząd Miasta Koszt remontu to 3 mln zł.
Jakub Nowak

Dziś w mieście rusza największa tegoroczna inwestycja drogowa. Szykują się kolejne zmiany w organizacji ruchu. Jak się poruszać?

Przypomnijmy: przebudowa ul. Ciepielowskiej związana jest bezpośrednio z rozwojem południowej strefy ekonomicznej. Dwa budujące się już wielkie zakłady, trwające rozmowy z kolejnymi inwestorami oraz perspektywa objęcia kolejnych działek Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną - to wszystko sprawiło, że miasto zdecydowało się na kilkumilionowy remont drogi, która choć nie znajduje się w centrum, to ma strategiczne znaczenie dla rozwoju.

Jak opowiadała już na naszych łamach Ewa Staruch z Wydziału Inwestycji w magistracie, remont ulicy Ciepielowskiej przebiegać będzie od ul. Głogowskiej do torów kolejowych, a następnie dobudowana zostanie trasa od torów do drogi w strefie na południu. W związku z rozpoczynającymi się dziś pracami, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. - Na odcinku od ul. Głogowskiej do torów kolejowych prace podzielone zostały na dwie fazy. Najpierw wykonywane będą roboty po prawej stronie drogi, od skrzyżowania z ul. Głogowską do ul. Wierzbowej, następnie od ul. Wierzbowej do przejazdu kolejowego. Znajdą się tam miejscowe wygrodzenia zawężające szerokość z jednoczesnym przeniesieniem ruchu pieszych na drugą stronę jezdni - informuje Ewa Batko, rzecznik urzędu miasta.

Po wykonaniu tych prac rozpoczną się prace po stronie lewej. - Odcinek ten pozostanie przejezdny. Jednocześnie zamknięty dla aut zostanie odcinek od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z drogą do terenów inwestycyjnych z możliwością wjazdu na tereny budów nowych zakładów od strony drogi dojazdowej - dodaje E. Batko. Jak się dowiedzieliśmy, do ogródków działkowych wyznaczona zostanie tymczasowa ścieżka rowerowa oraz umożliwione dojście dla pieszych (przez przejazd kolejowy).

Warto zaznaczyć, że to nie jedyne prace drogowe w mieście. Przy Dozamecie budowane jest dziś rondo. Nieprzejezdne są odcinki Staszica - Zielonogórska, Staszica - Piłsudskiego oraz Piłsudskiego - Staszica. Jeśli chcemy skorzystać z objazdów, to jadąc w stronę Zielonej Góry, z ul. Piłsudskiego należy skręcić w ul. Traugutta, by dalej, ul. Kościuszki, Przemysłową i Konstruktorów, wyjechać na ul. Zielonogórską. Ruch w przeciwnym kierunku wygląda podobnie, z tą różnicą, że na ul. Piłsudskiego dostaniemy się ul. Wesołą.

Co na to mieszkańcy? Apelują o kolejne remonty! - Powinni zabrać się za osiedlowe drogi. Panie, tam to jest tragedia czasami! - mówił na naszych łamach m.in pan Zbigniew Włodarczak. Przypominamy więc, że właśnie rozpoczęły się prace przy ulicy Spokojnej i Podgórnej. W kolejce są także Zygmunta Starego, Stasia i Nel oraz ul. Zawadzkiego Zośki. W planach jest także przebudowa ulicy Kołłątaja i Kupieckiej wraz z łącznikiem

Pamiętaj o zmianach w kursach autobusów

W związku z innymi pracami na drodze - budową ronda na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Staszica - wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu, która będzie mieć wpływ także na kursowanie autobusów komunikacji miejskiej. Oto jak jeżdżą:

Pozostałe linie bez zmian.
W związku z objazdami mogą wystąpić opóźnienia w kursowaniu autobusów!

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.