Rusza rekrutacja dzieci do przedszkoli w Nowej Soli

Czytaj dalej
Fot. sxc.hu
Jakub Nowak

Rusza rekrutacja dzieci do przedszkoli w Nowej Soli

Jakub Nowak

Za nieco ponad tydzień rozpoczną się zapisy do publicznych przedszkoli w Nowej Soli. Rekrutacja dzieci potrwa do 31 marca.

Jak informują władze Nowej Soli, zapisy do przedszkoli rozpoczną się 1 marca, dokładnie o godzinie 9.00. - Wniosek zgłoszenia dziecka do przedszkola oraz regulamin postępowania rekrutacyjnego dostępne są bezpośrednio na miejscu, w przedszkolach, ale także na stronie internetowej urzędu - przypomina Ewa Batko, rzecznik nowosolskiego magistratu.

Przypomnijmy: w tym tygodniu skończył się ponadto cykl spotkań prezydenta Tyszkiewicza z rodzicami, odnośnie posyłania sześciolatków do szkół. - Moje spotkania z rodzicami miały na celu przekazanie pełnych informacji na temat przygotowania szkół na przyjęcie sześciolatków i rozwianie sztucznie wykreowanych, często nieprawdziwych mitów - zaznacza prezydent miasta. - Nie chodzi mi o namawianie rodziców czy zmuszanie ich do czegokolwiek. Rodzice najlepiej znają swoje dzieci i niech sami decydują - podkreśla Tyszkiewicz. Jak jednak dodaje, jedno w tym roku jest pewne: dla trzylatków zabraknie miejsc w przedszkolach. - Po raz pierwszy od wielu lat - podkreśla na koniec.

Przypomnijmy: poza brakiem miejsc w przedszkolach możliwe są także zwolnienia nauczycieli. W sumie może chodzić o 20 osób.

Jakub Nowak

Dziennikarz i kierownik oddziału w Nowej Soli.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.