Rusza remont Alei Piastów w Strzelcach Krajeńskich

Czytaj dalej
Fot. Artur Szymczak
Artur Szymczak

Rusza remont Alei Piastów w Strzelcach Krajeńskich

Artur Szymczak

- Na to czekaliśmy! - mówią ludzie na wieść o remoncie. W poniedziałek 23 maja rusza modernizacja al. Piastów. Zamiast bruku będzie asfalt, droga będzie szersza. Powstaną chodniki, ścieżka rowerowa i cała ulica będzie na nowo oświetlona.

- Aleja Piastów jest uciążliwa ze względu na to, że nawierzchnia jest brukowa. Powstaje kurz, a gdy przejeżdżają pojazdy ciężarowe, to całe mieszkanie się trzęsie - mówi nam mieszkający w pobliżu Antoni Stępień. Mieszkańcy dalszej części al. Piastów (za torami) narzekają z kolei na wieczne dziury w jezdni. Dokuczają one też tym, którzy jadą do Sławna czy do POM, jednego z największych zakładów w mieście.

To ma się wkrótce zmienić i to w dużym stopniu. 9 maja plac budowy został przekazany wykonawcy remontu, firmie Infrakom z Kościana. Już dziś ustawione zostanie tymczasowe oznakowanie organizacji ruchu. Jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się przebudowa al. Piastów. Droga zostanie wyremontowana od al. Wolności aż do skrzyżowania z ul. Wodociągową (przy POM). - Cała droga zostanie poszerzona. Wymiana kostki brukowej na nawierzchnię asfaltową obniży hałas w tej części miasta. A ścieżka rowerowa podniesie poziom bezpieczeństwa - mówi Bogusław Kierus, wicestarosta strzelecko-drezdenecki.

Powstanie nowa kanalizacja deszczowa i sieć wodociągowa, chodniki z kostki polbrukowej, a także oświetlenie ulicy. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, na ulicy wybudowane zostaną tak zwane spowalniacze, czyli wzniesienia zmuszające kierowców do zdjęcia nogi z gazu. - Nie tylko ja jestem zadowolony z tego, że wreszcie ta droga zostanie zrobiona. Cieszą się wszyscy mieszkańcy - dodaje Antoni Stępień.

Al. Piastów jest drogą powiatową. Będzie remontowana w ramach „schetynówek”, czyli połowę sfinansuje rząd, a drugą samorząd. - Starostwo nie dysponowało kwotą, by część samorządową sfinansować samemu. Dlatego zdecydowaliśmy, że włączymy się w to przedsięwzięcie - mówi Mateusz Feder, burmistrz Strzelec.

To pierwsze tak duże przedsięwzięcie realizowane wspólnie przez powiat i gminę. - To świadczy, że dobrze ze sobą współpracujemy - podkreśla burmistrz Feder.

Rusza remont Alei Piastów w Strzelcach Krajeńskich
Artur Szymczak Antoni Stępień mieszka w bloku przy Alei Piastów w Strzelcach Krajeńskich. - Długo oczekiwaliśmy na remont tej drogi - mówi.

Planowany koniec remontu jest w październiku. Jeśli wykonawca nie uporałby się z tym do końca tego roku, trzeba by zwrócić rządową dotację.

Remont alei w liczbach:

Artur Szymczak

Sprawy i problemy ludzkie to "coś" co interesuje mnie najbardziej. Dlatego najczęściej taką tematykę poruszam w tym co opisuję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.