Grzegorz Kozakiewicz

Rusza wymiana chodników na Śląskiej

Przy ul. Buczka prace idą pełną parą. Pojawiły się już krawężniki i pierwsze metry nowej nawierzchni chodnika. Fot. Grzegorz Kozakiewicz Przy ul. Buczka prace idą pełną parą. Pojawiły się już krawężniki i pierwsze metry nowej nawierzchni chodnika.
Grzegorz Kozakiewicz

Przeszło 500 tys. zł będzie kosztować wymiana zaniedbanych chodników przy Buczka i Śląskiej. Do inwestycji dokłada się magistrat.

W ogłoszonym jeszcze wiosną przetargu na wymianę nawierzchni chodników startowały trzy firmy. Zwyciężył szprotawski PHU Dubiel z ofertą na poziomie 544 tys. zł. Inwestycja realizowana przez starostwo powiatowe przy udziale finansowym żagańskiego magistratu obejmie wymianę krawężników i zaniedbanych płyt, które zastąpi szara i czerwona betonowa kostka. Parking przy blokach spółdzielni mieszkaniowej zyska nową nawierzchnię i sześć dodatkowych miejsc parkingowych. Znajdująca się w tym rejonie wiata przystankowa zostanie przesunięta bliżej jezdni.

Póki co, trwają pracę rozbiórkowe. Ze Śląskiej, poczynając od skrzyżowania do budynku przychodni lekarskiej, zniknęły już stare płyty. Podobnie rzecz się ma z ulicą Buczka, gdzie robotnicy zaczęli już stawiać nowe krawężniki i układać nową nawierzchnię. Nowy chodnik zakryje stare pieńki drzew, które wykonawca ma zadanie wyfrezować.

- Sam pan widzi, jak tu wygląda. Piękna ulica coraz bardziej zmienia się na gorsze - zauważa pan Mirek napotkany na ławce w pobliżu przychodni zdrowia. - Zieleń zaniedbana, chodniki krzywe, kamienice się sypią. Bud jakiś nastawiali z lumpami. Obraz nędzy i rozpaczy. Dobrze, że się chociaż za te chodniki wzięli, może choć trochę będzie tu schludniej.

Koniec prac przewidziany jest na wrzesień.

Grzegorz Kozakiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.