Rusztowania stoją. To znak, że rusza remont?

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Rusztowania stoją. To znak, że rusza remont?

Jarosław Miłkowski

Jutro rozpoczyna się demontaż katedralnej kopuły. Ile potrwa? Jeśli pogoda pozwoli, prace powinny skończyć się w tym roku.

- Gdy tylko przechodzę obok katedry, zerkam w górę, czy coś już zaczęli robić. Rusztowania przecież już stoją – mówi nam Krzysztof Lipski z Górczyna, który na co dzień jest kierowcą miejskich autobusów. Spotkaliśmy go przed najważniejszą świątynią w całej diecezji, gdy – a jakżeby inaczej! – zerkał w górę rusztowań. Teraz, gdy będzie spoglądał na katedrę, będzie mógł dostrzec robotników demontujących poszczególne elementy kopuły (tzw. latarni), którą zniszczył pożar, jaki wybuchł 1 lipca.

CZYTAJ WIĘCEJ:

 • Kopuła ma być demontowana kawałek po kawałku.
 • Jak długo trwać będzie demontaż kopuły?
Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.