Natalia Dyjas-Szatkowska

Ruszył remont głównej ulicy w Zielonej Górze. Mieszkańcy mają pytania i wątpliwości

Pierwsze prace remontowe już trwają. Fot. Mariusz Kapała Pierwsze prace remontowe już trwają.
Natalia Dyjas-Szatkowska

Na remont ul. Bohaterów Westerplatte zielonogórzanie czekali od lat. Teraz modernizacja ruszyła. A nasi Czytelnicy dzwonią z pytaniami.

- Rozpoczął się remont ul. Westerplatte w Zielonej Górze - zadzwonił do nas nasz Czytelnik. - Myślę, że magistrat mógłby zaproponować organizacjom społecznym a nawet osobom prywatnym pozyskanie płytek chodnikowych i polbruku bezpłatnie w zamian za samodzielne ich rozebranie.

Jednak, jak wyjaśnia nam Paweł Urbański, dyrektor departamentu inwestycji i zarządzania drogami taki pomysł nie jest możliwy. Dlaczego?

- Ponieważ wszystkie płyty chodnikowe będą ponownie wykorzystane przez miasto - mówi P. Urbański. - Te dobre trafią do innych dzielnic i miejsc. Te gorsze do magazynu Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, a następnie będą skruszone i posłużą za podkład pod nowe drogi w mieście.

Ale pytań od zaniepokojonych mieszkańców mamy więcej...

- Codziennie przechodzę przez ulicę Bohaterów Westerplatte, by zaprowadzić dziecko do przedszkola - mówi nasza Czytelniczka, mieszkanka centrum Zielonej Góry. - Czy przez cały okres przebudowy ulicy mieszkańcy będą mogli przechodzić z jedną stronę na drugą?

- Na pewno mieszkańcy będą mogli przechodzić przez ulicę w trakcie remontu Bohaterów Westerplatte - zapewnia Paweł Urbański. - Jednak remont dzieje się tak dynamicznie, że nie potrafię powiedzieć, czy dzisiaj przejście będzie w tym miejscu, w którym jest. Bo nagle się może okazać, że w obrębie przejścia będzie robiony wykop pod studnię kanalizacyjną. Wtedy przejście dla pieszych będzie nieco przesunięte. Ruch jednak będzie wyznaczany taśmami, płotkami - tak, by nie było kłopotu z przedostaniem się na drugą stronę.
Przypomnijmy, że remont głównej ulicy w mieście będzie prowadzony etapami. W pierwszym, który potrwa do 24 lipca, z czterech pasów ruchu wyłączone zostaną dwa. Dozwolony będzie ruch dwukierunkowy, ale tylko po jednym pasie ruchu. Miasto zaleca więc objazd ul. Kupiecką, Batorego do ronda Anny Borchers, dalej Dworcową do ronda Klema Felchnerowskiego, potem w stronę ronda Henryka Maćkowiaka do ronda Michała Kaziowa. Drugi etap modernizacji rozpocznie się 24 lipca i potrwa do 15 grudnia br. W tym czasie ruch na Bohaterów Westerplatte będzie jednokierunkowy. O utrudnieniach w ruchu będziemy informować naszych Czytelników na bieżąco.

Natalia Dyjas-Szatkowska

Dzień dobry! Nazywam się Natalia Dyjas-Szatkowska i jestem rodowitą zielonogórzanką. Pracuję w "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. I choć z wykształcenia jestem filologiem polskim i teatrologiem, to swoją pracę zawodową związałam właśnie z mediami. 


W obszarze moich działań znajdują się:   • problemy i sprawy Zielonej Góry,

  • kwestie, które poruszają mieszkańców powiatu zielonogórskiego.


Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańcówsprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. Lubię spotkania z ludźmi i to właśnie nasi Czytelnicy są dla mnie wielką inspiracją. To oni podpowiadają, czym warto się zająć, co ich boli, denerwuje, ale i cieszy. 


Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Jako osoba, która pracowała z nimi podczas organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i festiwali, zrozumiałam, że to właśnie człowiek i jego historia są dla mnie najważniejsze. To więc chyba nie przypadek, że zaczęłam pracę w dziennikarstwie... 


W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki (kryminałom mówię nie, ale mocno kibicuję nowej, polskiej prozie) i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. Chętnie dzielę się urodą regionu na łamach "Gazety Lubuskiej" i portalu "Nasze Miasto". Nie boję się też pokazywać, co jeszcze mogłoby się tutaj zmienić. I to właśnie przynosi mi największą satysfakcję w pracy. Gdy uda się choć trochę ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość. 


Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.


Kontakt do mnie: natalia.dyjas@polskapress.pl


Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.