Jakub Pikulik

Ruszyła batalia o karetkę w Kostrzynie nad Odrą. Mieszkańcy trzymają kciuki

Kobieta zmarła przy ul. Orła Białego w Kostrzynie nad Odrą. Fot. Jakub Pikulik Kobieta zmarła przy ul. Orła Białego w Kostrzynie nad Odrą.
Jakub Pikulik

Bywa, że gdy jedyna karetka w mieście pojedzie na wezwanie pod Lemierzyce (to już inny powiat), to nie ma jej w Kostrzynie przez ponad trzy godziny. Czy da się to zmienić?

Nie milkną echa tragedii, która wydarzyła się w połowie grudnia przy ul. Orła Białego. Na chodniku zmarła kobieta, znana w mieście lekarka. Gdy świadkowie zadzwonili po pomoc okazało się, że jedynej w mieście karetki akurat nie ma. Była na innej akcji. Z pomocą ruszyli świadkowie i strażacy. Ostatecznie pogotowie przyjechało z odległej o ponad 20 km Witnicy, ale kobiety nie dało się uratować.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Pikulik

Dziennikarzem "Gazety Lubuskiej" jestem od 2008 r. Niemal od początku moja praca w GL związana jest z działem internetowym. To obecnie najbardziej dynamicznie zmieniająca się dziedzina pracy dziennikarza. Zajmuję się sprawami całego regionu. Poruszam tematy społeczne, ekonomiczne i inne. Często przygotowuję materiały kryminalne, informacje dotyczące wypadków i głośnych akcji lubuskiej policji. Zajmuję się również sprawami dotyczącymi Kostrzyna nad Odrą i całego powiatu gorzowskiego.


A prywatnie? Mieszkam w podgorzowskiej Kłodawie. Interesuję się historią regionu. Uwielbiam górskie wycieczki piesze i rowerowe. Od kilku lat pasjonuję się też strzelectwem sportowym. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.