Ruszyła zbiórka dla pogorzelców z Łagowa. Możemy pomóc odbudować mieszkania

Czytaj dalej
Fot. FOT. DRONYMS.PL MATEUSZ SZYMCZAK
Alicja Kucharska

Ruszyła zbiórka dla pogorzelców z Łagowa. Możemy pomóc odbudować mieszkania

Alicja Kucharska

W wyniku piątkowego pożaru ogień strawił znaczną część kamienicy. Teraz mieszkańcy Łagowa chcą pomóc rodzinom posiadającym tam mieszkania. Do pomocy może przyłączyć się każdy.

Do pożaru kamienicy przy ulicy Bolesława Chrobrego doszło w piątek, około godziny 13.00.

- Na miejsce wysłano dwa zastępy świebodzińskiej straży pożarnej. Akcje wspierają również pobliskie Ochotnicze Straże Pożarne - mówił nam jeszcze w piątek bryg. Dariusz Paczesny, Zastepca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie.

Co wiemy na temat przyczyn pożaru? - Tę ma ustalić biegły do spraw pożarowych, który swoje prace prowadził już w sobotę - dodaje D. Paczesny.

W budynku, na parterze, były prowadzone prace remontowe. Dopiero po tym, gdy pracownicy usłyszeli dźwięk spadających dachówek, wyszli na zewnętrz i zauważyli, że pali się dach. Wtedy to jeden z nich sięgnął po telefon i zawiadomił straż pożarną. Pożar już był w fazie rozwiniętej, wszyscy ewakuowali się i nikt nie został ranny.

- Dojazd do miejsca zdarzenia był utrudniony ze względu na lokalizację budynku, który usytuowany jest na skarpie. Ponadto ciężkie samochody gaśnicze musiały jechać przez Poźrzadło, gdyż nie mają możliwości przejazdu przez zabytkowe bramy przy zamku. Pierwszy na miejscu był zastęp z OSP Jemiołów - relacjonuje bryg. D. Paczesny. Strażacy wynieśli z budynku pięć butli z gazem propan butan. Wskutek pożaru zawaleniu uległ jeden z pięciu kominów. Spaleniu uległy też zabytkowe meble składowane na poddaszu. Pożar strawił dach.

Za pośrednictwem strony zrzutka.pl już ruszyła zbiórka na odbudowę budynku w Łagowie.

- Chcemy, jako mieszkańcy Łagowa, pomóc wszystkim rodzinom posiadającym tam mieszkania w odbudowie straconego mienia (obecnie najważniejszy jest remont dachu) - czytamy na stronie. - Jedna z rodzin już niedługo miała się wprowadzić do remontowanego mieszkania. Został wymieniony dach, prace wykończeniowe trwały w środku. Niestety, w kilka chwil wszystko legło w płomieniach, a to co nie spłonęło zostało zalane woda podczas akcji gaśniczej.

Każda chętna osoba może teraz pomóc, wpłacając dowolną kwotę za pośrednictwem strony internetowej www.zrzutka.pl.

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.