Ryba też ważna

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Mikulicz

Ryba też ważna

Tomasz Mikulicz

Osoby zajmujący się pomocą ubogim często mówią, że trzeba dawać wędkę, a nie rybę.

Zgoda, ale - jak śpiewał Kazik Staszewski „Wystarczy więcej żarcia dać / Oszukać głód / A na idee później przyjdzie czas” - ryba również jest ważna.

Rozmawiałem ostatnio z rodziną, która dostała pomoc ze Szlachetnej Paczki. Jakże się cieszyła z produktów spożywczych, które otrzymała. Mogła odłożyć, kupić coś dla dziecka.

Przypomniało mi się to kiedy rozmawiałem z panem Albertem. Powiedział, że szczególnie w okresie świątecznym paczki byłyby zbawieniem. Może właśnie to powinna być jednak z form pomocy, jaką zaoferowałyby mieszkańcom władze Białegostoku? Rozdawanie nie pieniędzy, ale właśnie jedzenia. Pieniądze można przepić, jedzenia już nie za bardzo.

Może wtedy, jeśli ktoś już nie będzie musiał martwić się co włożyć do garnka, zapisze się na kurs i zawalczy na rynku pracy...

Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.