Rząd Szydło podsumował pół roku działalności resortów

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smoliński/ Polska Press
Leszek Rudziński

Rząd Szydło podsumował pół roku działalności resortów

Leszek Rudziński

Premier Beata Szydło podsumowała sześć miesięcy swojego rządu. Na posiedzeniu Rady Ministrów szefowie resortów prezentowali swoje osiągnięcia.

- Obowiązkiem każdej władzy jest rozliczać się ze swojej deklaracji. Naszym suwerenem jest polski naród, który ma prawo nas rozliczać - mówiła we wtorek, 17 maja, premier Beata Szydło na specjalnym posiedzeniu Rady Ministrów. Szefowa rządu podkreśliła, że wiele wyborczych obietnic udało się spełnić w ciągu sześciu miesięcy od objęcia władzy przez PiS, ale ministrowie muszą zdawać sobie sprawę, że są obszary, w których zmiany następują zbyt wolno.

Szefowie ministerstw zaprezentowali, czego udało im się dokonać w przeciągu ostatniego półrocza i co planują jeszcze zrobić. – Wprowadziliśmy zakaz zabierania dzieci rodzicom z powodu biedy, wprowadziliśmy wyższe kary dla najgroźniejszych bandytów, zwiększyliśmy nadzór nad pracą komorników – wyliczał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Mariusz Błaszczak, szef MSWiA, jako najważniejsze inicjatywy wymienił m.in. udział funkcjonariuszy w uszczelnianiu granic UE, przepisy antyterrorystyczne i przygotowania służb do szczytu NATO oraz ŚDM.

Antoni Macierewicz do największych sukcesów MON zaliczył m.in. przygotowanie koncepcji obrony terytorialnej, pod¬wyżki dla żołnierzy i ułatwienie im kariery zawodowej w strukturach armii oraz zainicjowanie utworzenia bazy systemu obrony przeciwrakietowej w Redzikowie.

Szef resortu zdrowia Konstanty Radziwiłł chwalił się pracami nad wprowadzeniem bezpłatnej opieki lekarskiej dla osób powyżej 75 lat, zmianami w kształceniu kadry medycznej oraz projektem tzw. ustawy dekomercjalizacyjnej. - Reforma NFZ to ważna deklaracja, ale proszę nie zapominać o naszych wyborczych zobowiązaniach. Proszę o przyspieszenie prac nad systemowymi zmianami w służbie zdrowia - zaapelowała premier Szydło do swojego ministra. Radziwiłł zapewnił, że „już niedługo przyjdzie z projektami”.

Autor: Leszek Rudziński

Leszek Rudziński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.