Jarosław Miłkowski

Sąd - jeszcze nie ostateczny - wyda wyrok na księdza za marihuanę

- Kara grzywny pozwoli wrócić księdzu do posługi - mówi Jan Łopatowski, obrońca ks. Dariusza T. Fot. Jarosław Miłkowski - Kara grzywny pozwoli wrócić księdzu do posługi - mówi Jan Łopatowski, obrońca ks. Dariusza T.
Jarosław Miłkowski

Prokurator chce więzienia w „zawiasach”, obrońca - 12,5 tys. grzywny. W piątek zapadnie wyrok na księdza Dariusza T., byłego wikarego z os. Słonecznego.

- Chcę wyrazić skruchę. Żałuję tego, co się stało. Chciałbym dobrowolnie poddać się karze – mówił w piątek w sądzie rejonowym ks. Dariusz T. To 31-letni duchowny, który od sierpnia 2015 r. przez trzy lata był wikarym w parafii na os. Słonecznym. Dziś siedzi na ławie oskarżonych. Mierzy się aż z sześcioma zarzutami.

 • Jak ksiądz uprawiał marihuanę?
 • Po ilu próbach nasiona konopi zaczęły rosnąć?
 • Dlaczego sąd był przeciwny dobrowolnemu poddaniu się karze?
Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.