Marek Weckwerth

Sąd mrugnął przyjaźnie do kursanta „na prawko”

Kursant sygnalizuje jazdę wokół centralnej wysepki na rondzie. Zdaniem sądu, nie musi „mrugać” w lewo. Jednak egzaminatorzy tego wymagają Fot. Marek Weckwerth Kursant sygnalizuje jazdę wokół centralnej wysepki na rondzie. Zdaniem sądu, nie musi „mrugać” w lewo. Jednak egzaminatorzy tego wymagają
Marek Weckwerth

Rondo należy traktować jak skrzyżowanie i sygnalizować tylko zjazd, a nie objeżdżanie centralnej wyspy - wynika z najnowszego orzeczenia lubelskiego sądu.

Decyzja Temidy jest bardzo ważna dla wszystkich osób szkolących się, a zwłaszcza egzaminowanych na kierowców. Rzecz dotyczy bowiem kursanta, który oblał egzamin państwowy za to, że nie sygnalizował jazdy w lewo na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym (znak C-12).

Kierunkowskaz, ale tylko w prawo

Czy wjeżdżając na rondo i skręcając w lewo trzeba włączać lewy kierunkowskaz? Co na to mówią przepisy? Jak do tego podchodzą szkoły jazdy i egzaminatorzy? Czytaj w dalszej części artykułu. 

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.