Sąd nad prezydentem Gorzowa trwa [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Sąd nad prezydentem Gorzowa trwa [WIDEO]

Jarosław Miłkowski

W środę (12 kwietnia) był kolejny dzień procesu Jacka Wójcickiego za nieprawidłowości w Deszcznie. Sprawa dotyczy m.in. tego, że jako wójt dwa razy zapłacił z gminnych pieniędzy za te same prace. W środę zeznawał m.in. podwykonawca. To dlatego, że jemu drugi raz przelano pieniądze, nad prezydentem Gorzowa wisi wyrok.

- Wójt mówił, że mamy przerwać pracę, bo nie będzie nam zapłacone. Ja to odbierałem jako wyraz braku akceptacji lub wiedzy, że zostałem zgłoszony – mówił wczoraj w sądzie okręgowym Tomasz Wodziak. Ponad pięć lat temu gmina Deszczno budowała sieć wodociągową, a jego firma była podwykonawcą. Prace były prowadzone m.in. w Prądocinie.

Gdy przyszło do płacenia za inwestycję, gmina przelała pieniądze. Tyle tylko, że na konto komornika. Główny wykonawca miał problemy finansowe i jego rachunek bankowy był zajęty.

Firma Wodziaka pieniędzy nie dostała, bo gmina jej nie uznawała. Faktycznie firma miała jednak podpisaną umowę z głównym wykonawcą.

Więcej przeczytasz w czwartek (13 kwietnia) w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.