Sąd orzekł: „Król aptek” musi oddać pieniądze marszałkowi

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Sąd orzekł: „Król aptek” musi oddać pieniądze marszałkowi

Jarosław Miłkowski

Waldemar S., twórca sieci kilkunastu aptek w mieście, wyłudził pieniądze od marszałka i z PFRON-u. Sąd skazał go za to na trzy lata więzienia.

Trzy lata bezwzględnego więzienia, 9 tys. zł grzywny oraz naprawienie szkody, czyli zapłatę ponad 754 tys. zł – na taką karę został wczoraj skazany Waldemar S., twórca sieci aptek, które są rozsiane niemal po całym Gorzowie. Sąd Okręgowy uznał, że wraz z kilkoma innymi osobami wyłudził on 769 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze oraz 61 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Doszło do tego w latach 2009 – 2011.

 • W jaki sposób "król aptek" wyłudzał pieniądze?
 • Kto doniósł na Waldemara S.?
 • Dlaczego Waldemar S. ma kłopoty?
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.