Zdzisław Haczek

Sala pęka w szwach? To znak, że... Teatr Zza boru ma premierę!

Teatr Zza Boru: Magdalena Jakubiak, Jolanta Jarmoch, Irena Karkosz, Lucyna Korczowska, Renata Kowal, Danuta Łanucha, Weronika Osowiec, Danuta Rosińska, Fot. Zdzisiałw Haczek Teatr Zza Boru: Magdalena Jakubiak, Jolanta Jarmoch, Irena Karkosz, Lucyna Korczowska, Renata Kowal, Danuta Łanucha, Weronika Osowiec, Danuta Rosińska, Jan Andrzej Fręś, Tadeusz Karkosz
Zdzisław Haczek

Spektakl o Witkacym i jego kobietach nie jest łatwy, ale... godzinę później sala trzęsie się od braw. Są podziękowania, kwiaty... Jak to na premierze!

Sobota, 18.45. Zaplecze sali sołeckiej w Urzędzie Gminy w Zaborze. Co to? Czas się cofnął do lat 20. i 30. XX wieku? Te kapelusze, sukienki, rękawiczki... Ale nie! Jest smartfon i do wspólnego selfie pozują: kurator sądowy, rolniczka, instruktor teatralny, właścicielka firmy usługowej, niepracująca („zajmuję się życiem”), wychowawca w ośrodku socjoterapii, pracownica banku...

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Zdzisław Haczek

Piszę o wszystkim – brzmi banalnie, ale… Jako wydawca online muszę obserwować, co się dzieje w regionie, w kraju i na świecie, by być na bieżąco. I żeby poprzez między innymi moje publikacje, na bieżąco był Czytelnik Gazety Lubuskiej. A zatem tak samo „łapię” temat pożaru słomy na polu pod Żaganiem, dramatyczne protesty po wyborach na Białorusi czy wskazanie polskiego kandydata do Oscara (brawo Małgorzata Szumowska!).


 Od początku pracy w Gazecie Lubuskiej (staż rozpocząłem w październiku 1990 r., etat – od 1991 r.) staram się wypatrywać lokalnych talentów, czyli zdolnych Lubuszan i nagłaśniać ich sukcesy. Lubię pilnować karier naszych artystów, bo wychodzę z założenia, że Lubuskie kulturą (między innymi) stoi. Stąd obserwuję, co się dzieje na scenie muzycznej, co na kabaretowej, ale też – „co się pisze”, czyli co wydali nasi literaci. 


Laureat:


 Złoty Dukat Lubuski 2016


Nagroda Kulturalna Miasta Zielona Góra 2020 Jako zielonogórzanin, który lubi spacery po swoim mieście, przyglądam się zmianom. Gdzie budują coś nowego, a gdzie znika kamienica, bo akurat tutaj ma być nowa droga.


 Sekunduję oczywiście rozbudowie i modernizacji instytucji kultury: •  Muzeum Ziemi Lubuskiej

 •  Lubuskiego Teatru

 •  Filharmonii Zielonogórskiej


  


Pracuję w zielonogórskiej redakcji Gazety Lubuskiej od 1990 roku. Na studiach (filologia polska na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze) działałem w formacjach Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (m.in. Drugi Garnitur, Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ). Dawne dzieje, ale... do dziś życie lubię brać z humorem. W Gazecie Lubuskiej zajmuję się tym, co trzeba. Byłem m.in. szefem działów kultury, kultury i oświaty, społecznego... Od 2020 roku pracuję na stanowisku wydawcy online.


Szczególnie lubię ogarniać żywioł kulturalny (nie do ogarnięcia zresztą...) - z aparatem czy z kamerą spotkacie mnie zarówno w rockowym klubie jak też w filharmonii. Uwielbiam chować się w kinowej sali (bez kamery...).


Moje zainteresowania: film, kino, muzyka, teatr, książka, kabaret, historia. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.