KB

Same korzyści z Miejską Kartą seniora

Same korzyści z Miejską Kartą seniora
KB

Już blisko 30 tysięcy łodzian jest posiadaczami Miejskiej Karty Seniora. Mogą ubiegać się o nią wszyscy ci, którzy skończyli 60 lat i są osobiście bądź ekonomicznie ściśle powiązani z Łodzią. Jej wydanie jest całkowicie bezpłatne.

Posiadanie Miejskiej Karty Seniora przynosi wiele plusów. Jej właściciel może korzystać z ofert, ulg, zniżek i promocji, które są specjalnie dla nich przygotowywane przez instytucje oraz firmy. Wystarczy pokazać kartę w punktach wskazanych przez owe instytucje. Wśród już zgłoszonych partnerów Miejskiej Karty Seniora są m.in. przychodnie rehabilitacyjne, restauracje, ośrodki sportowo-rekreacyjne, ośrodki wypoczynkowe i wiele innych.

Żeby zostać posiadaczem Miejskiej Karty Seniora, wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w jednym z punktów informacyjnych Urzędu Miasta Łodzi, które znajdują się przy al. Politechniki 32, ul. Krzemienieckiej 2b, ul. Piotrkowskiej 153, al. Piłsudskiego 100, ul. Piotrkowskiej 110 i ul. Zachodniej 47. Wnioski można pobierać z wymienionych jednostek bądź ze strony internetowej uml.lodz.pl/dla-seniorow/projekty/miejska-karta-seniora. Odbiór gotowej karty nastąpi w tym samym miejscu, w którym złożyliśmy wniosek. Przy składaniu wniosku konieczne jest posiadanie przy sobie dowodu tożsamości. Właśnie z tego powodu dokumentów nie można przesyłać drogą pocztową lub elektroniczną. Odebrać kartę powinna osoba, która złożyła wniosek, gdy jednak nie jest w stanie zrobić tego osobiście, w jej imieniu może to wykonać ktoś inny. Trzeba tylko przygotować pisemne upoważnienie, a osoba reprezentująca wnioskodawcę również musi legitymować się dowodem osobistym. Jej dane, czyli imię, nazwisko oraz serię i numer dowodu, należy umieścić na drugiej stronie wniosku o wydanie karty.

Miejskie Karty Seniora są wydawane od czerwca 2014 roku.

KB

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.