Samochodom już dziękujemy, nie dla nich centrum miasta

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Jarosław Miłkowski

Samochodom już dziękujemy, nie dla nich centrum miasta

Jarosław Miłkowski

To już nie są mrzonki, tylko realne plany: w ciągu dwóch lat ruch samochodowy niemal zniknie z centrum. Najpierw przy Starym Rynku, później powstanie przedłużenie ul. Spichrzowej.

- Jestem bardzo ciekawy, jak będzie wyglądał ruch, gdy zamkną ul. Sikorskiego. Przecież już teraz w godzinach szczytu ciężko się jeździ koło łaźni. A pojawią się tu kolejne samochody – martwił się w środę pan Robert z Górczyna.

Pytania o ruch w centrum są na miejscu. We wtorek miasto podpisało w końcu umowę na ul. Sikorskiego, czyli na przebudowę torowiska od ul. Warszawskiej do Rolnika oraz stworzenie deptaku między skrzyżowaniem z ul. Chrobrego a wyjazdem z ul. Pionierów.

Kiedy rozpocznie się przebudowa ul. Sikorskiego?

Którędy będzie szła nowa ulica koło estakady?

Kiedy w Gorzowie będzie nowy deptak?

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.