Dariusz Chajewski

Samorządowcy: Mamy wypić piwo, które PiS nawarzył

Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki: Polityka stara się przejąć kontrolę nad każdą dziedziną. Jeżeli chodzi o samorząd, to zły kierunek... Fot. archiwum Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki: Polityka stara się przejąć kontrolę nad każdą dziedziną. Jeżeli chodzi o samorząd, to zły kierunek...
Dariusz Chajewski

- Głos ludu, głos Boga - powiedział prezes Kaczyński i zapowiedział cięcia w portfelach. Nie tylko polityków, ale także samorządowców.

Jeszcze kilka dni temu dyskutowano nad postulatami Związku Miast Polskich, który zabiegał o podniesienie wynagrodzeń samorządowców, twierdząc, że nie odpowiadają one ani wkładowi pracy, ani odpowiedzialności, jaką włodarze miast i gmin ponoszą. Przemówienie lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego i projekt ustawy obniżającej limity pensji wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także dla ich zastępców zmieniło kąt dyskusji o 180 stopni. „Jest oczekiwanie daleko idącej skromności w życiu publicznym” - powiedział Kaczyński, mając na myśli parlamentarzystów, ministrów, szefostwo spółek Skarbu Państwa, ale i samorządowców.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dariusz Chajewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.