Samorządowiec ze Złotym Krzyżem

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Leona Cuprycha
Małgorzata Trzcionkowska

Samorządowiec ze Złotym Krzyżem

Małgorzata Trzcionkowska

Leon Cuprych, żagański radny powiatowy z Karczówki w gminie Brzeźnica został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP.

Leon Cuprych jest radnym powiatu żagańskiego od pierwszej kadencji 1998 roku. Był przewodniczącym i wiceprzewodniczącym rady. Jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości od chwili powstania tej partii.

- W maju otrzymałem pismo od wojewody z prośbą o złożenie mojego CV. Dowiedziałem się, że to oznacza jakieś odznaczenie, ale nie wiedziałem jakie. Potem dostałem dwa zaproszenia. Jedno związane ze świętem samorządu terytorialnego, a drugie na wręczenie odznaczeń w Pałacu Prezydenckim. Ale nadal nie wiedziałem, co to za odznaczenie. Dopiero gdy odczytano moje nazwisko, dowiedziałem się, że to Złoty Krzyż Zasługi.

L. Cuprych dostał Krzyż Zasługi z rąk Andrzeja Dery, ministra w kancelarii Prezydenta RP. Sama głowa państwa pojawiła się trochę później, na wręczeniu orderów. - To dla mnie wielka nagroda za pracę w samorządzie i nie tylko.

Leon Cuprych dostał odznaczenie z rąk Andrzeja Dery, ministra w kancelarii Prezydenta RP. Spotkał się też z głową państwa.
Archiwum Leona Cuprycha Leon Cuprych dostał odznaczenie z rąk Andrzeja Dery, ministra w kancelarii Prezydenta RP. Spotkał się też z głową państwa.
Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.