Renata Hryniewicz

Sanepid potwierdza: nauczyciel podstawówki zachorował na gruźlicę. Co z jego uczniami?

Gruźlica w szkole podstawowej w Lubniewicach Fot. BIP Lubniewice Gruźlica w szkole podstawowej w Lubniewicach
Renata Hryniewicz

W szkole podstawowej wykryto gruźlicę. Zachorował nauczyciel, a uczniowie i pracownicy szkoły, którzy mieli kontakt z chorym, są objęci dozorem. W budynku będzie dezynfekcja.

Informacja o gruźlicy wpłynęła do sanepidu w środę.

- Przykra sprawa, ale się zdarza - mówi burmistrz Radosław Sosnowski. - Jeśli chodzi o procedury, informacje, zachowanie się pracowników, pani dyrektor szkoły Renata Kaczmarek do tematu podeszła bardzo profesjonalnie. Szkoła wykonuje wszystkie zalecenia powiatowej stacji sanitarno - epidemiologicznej i pozostaje z nią w stałym kontakcie. W ten weekend będzie robiona także dezynfekcja w szkole - dodaje burmistrz.

 • Co z uczniami?
 • Jakie zdanie mają rodzice?
 • Czy można dzieci bez obaw wysyłać do szkoły?

CZYTAJ WIĘCEJ:

 

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Renata Hryniewicz

Moje działania reporterskie skupiają się na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego. Szukam tu ludzi, miejsc, wydarzeń, o których warto pisać i je pokazywać. Szukam tematów, które niosą jakiś przekaz, pokazują ciekawe działania, ale także takich, w których poprzez nagłośnienie mogę pomóc rozwiązać problem. Zawsze staram się dociec prawdy wysłuchując różnych wariantów, jeśli chodzi o spór – wysłuchuję i opisuję obie strony. Staram się, żeby Czytelnik sam ocenił, po której stronie leży prawda. Można zgłosić mi każdy temat, każdy problem, każdą inicjatywę.
Jestem zawsze blisko ludzi i staram się spotykać z nimi osobiście, by ocenić sytuację, a w temacie ująć także emocje. Lubię pisać o ludziach i ich przeżyciach, pokazywać to, co w moim rejonie dzieje się dobrego, ale nie uciekam od spraw kontrowersyjnych, o czym nie raz przekonali się moi Czytelnicy.
Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.