Natalia Dyjas

Sąsiad? Dla nas to nie jest wcale obcy człowiek. To członek wielkiej rodziny

Mieszkańcy ul. Łężyckiej na zielonogórskim Chynowie świetnie się ze sobą czują, co chyba widać. Z radością zapraszają też do sąsiedzkiej rodziny kolejnych Fot. Natalia Dyjas Mieszkańcy ul. Łężyckiej na zielonogórskim Chynowie świetnie się ze sobą czują, co chyba widać. Z radością zapraszają też do sąsiedzkiej rodziny kolejnych członków
Natalia Dyjas

Kilkanaście ładnych domów, przedwojenny bruk, parę latarni. Niewielkich rozmiarów ul. Łężycka na Chynowie nie wyróżnia się niczym szczególnym. Tylko z pozoru. Bo to właśnie tutaj króluje sąsiedzka przyjaźń. Mieszkańcy? Spotykają się na sylwestra, święta, robią bramy na wesela... I nikogo nie zostawiają w potrzebie.

O ulicy Łężyckiej i jej mieszkańcach zrobiło się głośno, kiedy ci zdecydowali się świętować 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości nietypowo, bo organizując święto na swojej ulicy. Teraz mieszkańcy spotkali się, by nam o tym opowiedzieć. W jednym z domów na ul. Łężyckiej znów panuje gwar. Są: dwie Anny, Wioletta, Maria, Irena, Grażyna, Lena, Lidka i panowie: Ignacy, Andrzej, Edmund, Waldek.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Natalia Dyjas

Dziennikarka zielonogórskiego działu miejskiego. Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańców, sprawy społeczne i kulturalne naszego regionu.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.