Jarosław Miłkowski

Sędzia Barańska-Małuszek: Radny dopuścił się mowy nienawiści. Lepiej, gdyby milczał

Olimpia Barańska-Małuszek jest sędzią Sądu Rejonowego w Gorzowie. Fot. Archiwum GL Olimpia Barańska-Małuszek jest sędzią Sądu Rejonowego w Gorzowie.
Jarosław Miłkowski

- Radny Sebastian Pieńkowski może ponieść odpowiedzialność za naruszenie dóbr osobistych - mówi sędzia Olimpia Barańska-Małuszek.

„Radny PiS dopuścił się mowy nienawiści, pomawiając całe grupy zawodowe, mając na celu zdyskredytowanie ich w oczach opinii społecznej” – napisała w liście do GL, który otrzymaliśmy w piątek, Olimpia Barańska-Małuszek, prezes gorzowskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. Zabrała głos, bo w audycji radiowej (czytaj powyżej) radny Sebastian Pieńkowski nazwał sędziów „reliktem PRL-u”.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.