Dariusz Brożek

Sekretarze sądowi walczą o podwyżki. Są zdeterminowani [WIDEO]

Zarobki urzędników sądowych zależności od stażu pracy wynoszą od niespełna 2.000 do najwyżej 2.700 zł na rękę - Wykonujemy ciężką, bardzo odpowiedzialną Fot. Dariusz Brożek Zarobki urzędników sądowych zależności od stażu pracy wynoszą od niespełna 2.000 do najwyżej 2.700 zł na rękę - Wykonujemy ciężką, bardzo odpowiedzialną i stresującą pracę, czasami również po godzinach. Obciążeni jesteśmy dyżurami aresztowymi, które odbywają się również w dni wolne od pracy. Dbamy o wizerunek sądu i nas, jako urzędników państwowych. Podnosimy kwalifikacje i poziom naszej pracy, której z dnia na dzień przybywa.
Dariusz Brożek

Sekretarze, asystenci i pracownicy techniczni Sądu Rejonowego w Międzyrzeczu domagają się godnych zarobków. We wtorek wyszli przed gmach sądu i odczytali petycję w tej sprawie. Podobnie jest w całym kraju. Międzyrzeczan wspierało ich kilku sędziów, w tym prezes.

„Gorszy re Sort”, „Szanujcie naszą pracę, sądy bez nas nie istnieją”. „Ostatki u Premiera” - z takimi transparentami pracownicy Sądu Rejonowego w Międzyrzeczu walczą o podwyżki. Od piątku w czasie przerwy śniadaniowej o godz. 12.00 wychodzą z nimi przed gmach sądu i odczytują list otwarty związku zawodowego Ad Rem, adresowany do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Żądają w nim podwyżek w wysokości tysiąca złotych i nie zgadzają się na zmniejszenie tej kwoty do 450 zł, na co zgadzają się inne związki.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dariusz Brożek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.