Filip Pobihuszka

Sekta czy... zwykły, głupi wandalizm? Ktoś zdewastował nagrobki

Zniszczony jeden z nagrobków na cmentarzu w Śmieszkowie. Fot. Facebook/Gmina Sława Zniszczony jeden z nagrobków na cmentarzu w Śmieszkowie.
Filip Pobihuszka

Przez weekend ktoś zdewastował kilka nagrobków i przydrożną kapliczkę. Mieszkańcy są w szoku, a odpowiedzialnych szuka policja.

Dziewięć zdewastowanych grobów, w tym dwa poważnie uszkodzone - taki obraz zastali mieszkańcy Śmieszkowa, gdy wybrali się przed weekendem na cmentarz. Oprócz pogruchotanych granitowych płyt zastali również potłuczone znicze i porozrzucane kwiaty.
Szok po incydencie nie zdążył jeszcze minąć, a konieczne było wzywanie policji do kolejnego zdarzenia.

W niedzielę, 8 maja nieznany sprawca zniszczył kapliczkę w miejscowości Spokojna. Mieszkańcy poinformowali o fakcie radnego Pawła Żygadło, ten z kolei zaalarmował mundurowych. - Zgłosiłem sprawę kapliczki, ale niczego od policjantów się nie dowiedziałem. Ja sam łączę te dwa incydenty, ze względu na bliskość tych dwóch miejscowości, czas i charakter - mówi. - Mieszkańcy obu wsi są zbulwersowani... Moim zdaniem tu nie chodzi o jakąś prywatną zemstę, bo ktoś po prostu szedł i na ślepo rozwalał te groby. Jeden po drugim - wyjaśnia radny.

Czytaj więcej 10 maja w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej" oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Przeczytaj też: Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie do remontu [ZDJĘCIA]

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.