Selfie z Poznania: Warta, czyli powrót do Korzeni

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Wiśniewski
Cezary Hurysz

Selfie z Poznania: Warta, czyli powrót do Korzeni

Cezary Hurysz

Wiceprezydent miasta, Mariusz Wiśniewski zrobił sobie selfie z Wartą. Według niego to wizytówka miasta i serce Poznania. Właśnie nad Wartą kwitnie obecnie życie w stolicy Wielkopolski.

- Jednym z ważniejszych miejsc w Poznaniu jest, moim zdaniem, Warta. Setki lat temu Poznań rozwinął się właśnie dzięki rzece. Po wojnie miasto odwróciło się od niej i wiele na tym straciło. Teraz wróciła „moda” na Wartę, a mieszkańcy dostrzegli jej wartość – mówi Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent miasta.

Główna rzeka stolicy Wielkopolski oferuje wiele atrakcji poznaniakom.

- Ludzie korzystają z Wartostrady, z tramwaju wodnego, przychodzą na plaże miejskie. Jest coraz więcej miejsc, gdzie można przyjść, posiedzieć, położyć się czy coś zjeść. Miło się patrzy na tych wszystkich ludzi odpoczywających nad Wartą

– dodaje Mariusz Wiśniewski.

Wiceprezydent Poznania zwraca też uwagę na to, co trzeba poprawić. - Oczywiście problemy zawsze są, na przykład z dbałością o przestrzeń publiczną wśród mieszkańców. Mamy jednak twarde dane, że z roku na rok jest pod tym względem coraz lepiej – mówi Mariusz Wiśniewski.

To jednak nie koniec inwestycji miasta w Wartę. - Wyzwań nie brakuje. Chcemy kontynuować budowę dróg pieszo-rowerowych w ramach Wartostrady, zbudować przystań w starym porcie oraz odnowić dawne Łazienki Rzeczne. Myślimy też o powstaniu w przyszłości kładki z Rataj na Wildę, podobnej do tej, która połączy kampus Politechniki Poznańskiej z Chwaliszewem - zapowiada Mariusz Wiśniewski.

Czego życzyłby wiceprezydent Poznaniowi z okazji imienin? - Miasto to przede wszystkim ludzie. Mieszkańcom chciałbym życzyć przede wszystkim satysfakcji i zadowolenia z życia w stolicy Wielkopolski. A Poznań niech cały czas się rozwija i nie poprzestaje na dotychczasowych osiągnięciach - mówi Mariusz Wiśniewski.

Cezary Hurysz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.