Filip Pobihuszka

Sesja przesunięta z powodu wicestarosty

Filip Pobihuszka

Pierwotny plan zakładał, że w piątek, 26 lutego o 9.00 radni powiatu nowosolskiego spotkają się na kolejnej sesji. Jednak w czwartek popołudniu biuro rady rozesłało SMS-y odwołujące posiedzenie, a krótko przed godz. 14.00 w internecie pojawiła się informacja o przesunięciu sesji na 3 marca, na godz. 17.00. Powód?

- Zmiana wynika z konieczności wprowadzenia do porządku obrad projektu uchwały dotyczącej wyboru wicestarosty nowosolskiego - czytamy.

Kilka dni temu pojawiła się plotka, że kolejnym po Andrzeju Wieczorku kandydatem na wicestarostę, zostanie radny Przemysław Ficner. - Oficjalnie nie mogę tego jeszcze potwierdzić. Ale będzie to nowa osoba - mówi starosta Waldemar Wrześniak. - Potrzebuję jeszcze paru informacji by przedstawić kandydata. Stąd zmiana terminu, by radni nie musieli spotykać się dwa razy - wyjaśnia.

Wody w usta nabiera też radny Ryszard Szablowski, podobnie jak P. Ficner reprezentujący w radzie PiS. - Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - odpowiada na pytanie o nazwisko kandydata.
Warto też wspomnieć, że w porządku obrad mają po raz kolejny znaleźć się uchwały dotyczące szkół ponadgimnazjalnych, m.in. włączająca „Odlewniak” w struktury „Elektryka”.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.