Sesje rady w Kożuchowie będą transmitowane?

Czytaj dalej
Fot. Filip Pobihuszka
Filip Pobihuszka

Sesje rady w Kożuchowie będą transmitowane?

Filip Pobihuszka

Burmistrz Jagasek chce, by pokazywać pracę radnych na żywo, za pośrednictwem internetu.

Kożuchowskie sesje zawsze cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców, nie powinien więc dziwić powrót do pomysłu, by obrady transmitować na żywo w internecie. Podobne rozwiązania są już stosowane w wielu gminach w całej Polsce. W powiecie nowosolskim byłaby to jednak nowość.

Pomysłodawcą jest sam burmistrz, Paweł Jagasek, który nie ukrywa, że idea jest bardzo bliska zrealizowania. - Próbna transmisja już była, teraz czekam, aż firma, która się tym zajmuje, przedstawi mi wycenę. Chodzi głównie o koszt kamerek - mówi. Jak wyjaśnia szef gminy, relacje z sesji byłyby dostępne na popularnym portalu YouTube, na specjalnie do tych celów założonym koncie. - Myślę, że dużo osób w domach chętnie oglądałoby nasze obrady - dodaje.

Relacje z sesji byłyby dostępne na popularnym portalu YouTube

- Ja akurat jestem za tym, by to zrobić. Oczywiście w sensownych kosztach - mówi przewodniczący kożuchowskiej rady, Ireneusz Drzewiecki. - Teraz trwa kalkulowanie, ale chciałbym też dowiedzieć się na jakiej zasadzie miałoby to funkcjonować - wyjaśnia.

Chodzi m.in. o doprecyzowanie, czy oprócz przekazu na żywo, transmisja byłaby jednocześnie nagrywana z możliwością późniejszego odtworzenia. - Część mieszkańców, która nie ma możliwości lub czasu by dotrzeć na sesję, mogłaby zobaczyć nad czym pracujemy, co mówimy - mówi I. Drzewiecki. - I wtedy niech sobie każdy rzeczywisty obraz rady wyrobi. A nie tylko na podstawie komentarzy na Facebooku czy z gazet - kwituje.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.