Jakub Nowak

Siedem osób otrzyma w tym roku Sławski Laur

Jakub Nowak

Wiemy już, kto otrzyma w tym roku Sławski Laur, prestiżową nagrodę, przyznawaną dla osób, które zasłużyły się dla gminy.

Przypomnijmy: Sławski Laur to nagroda przyznawana już od wielu lat przez radę miasta na wniosek burmistrza. W tym roku otrzyma go aż siedem osób. Pierwszym wyróżnionym będzie Stanisław Kliber, działacz opozycji antykomunistycznej, który zasiadał w radzie gminy w latach 1990-1994.

Kolejna osoba to Franciszek Klich, prezes Koła Sybiraków w Sławie, który w sposób szczególny propaguje historię. Wyróżnienie trafi także do Dominika Nowakowskiego, znanego w gminie naukowca, pracownika Państwowej Akademii Nauki, który specjalizuje się m.in. w historii naszego regionu. Jest autorem wielu publikacji, które przybliżają innym historię naszych terenów.

Uroczystości, związane z nadaniem tytułów odbędą się już niedługo

Sławski Laur trafi także do znanego regionalisty, Artura Pacygi, który od dawna gromadzi wszelkie materiały związane z historią Sławy, propagując je na zewnątrz i chętnie udzielając pomocy innym. Prestiżowa nagroda powędruje w tym roku ponadto do Zofii Tomczak, która kieruje placówką kultury w Krzepielowie.

Szóstą osobą, do której trafi Sławski Laur jest Tadeusz Żarczyński, komendant Ochotniczej Straży Pożarnej. Nagroda przyznana mu jest także w formie podziękowania za zaangażowanie jeśli chodzi o zabezpieczenie przeciwpożarowie. Ostatnim z wyróżnionych, pośmiertnie, będzie Marian Żytka, były członek związku sybiraków.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.