OPR. WG

Siedem sposobów na to, żeby być szczęśliwszym w pracy

Siedem sposobów na to, żeby być szczęśliwszym w pracy Fot. Infografika Tomasz Frączek, fot. 123rf
OPR. WG

Czujesz, że utknąłeś w miejscu, które nie daje ci już satysfakcji? Pomyśl, że to etap przejściowy i zobacz jak poprawić sobie nastrój w pracy.

Nie zawsze potrzeba przełomowych ruchów i decyzji. Czasem wystarczy wprowadzić kilka małych zmian, żeby mieć lepsze samopoczucie, nawet kiedy sama praca nie daje wiele radości.

Narzuć sobie lekką rutynę

Kiedy praca nie do końca nam odpowiada, nietrudno o dekoncentrację i chaos. Warto włożyć trochę wysiłku i uwagi, żeby nadać dniom określoną strukturę. To zmniejszy stres i pozwoli lepiej się poczuć. Dołożenie do planu dnia porannego treningu, biegania czy basenu pozwoli wejść w pożyteczną rutynę. Warto już wieczorem przygotować sobie ubrania i drugie śniadanie, żeby nie stresować się tym rano. Kluczowe jest prowadzenie kalendarza i planowanie.

Zostań mentorem

To rozwiązanie dla doświadczonych pracowników – umiejętności i wiedza zdobyte w ciągu lat pracy są bezcenne dla młodszych kolegów. Uczenie innych, opowiadanie o tym, co potrafi się robić doskonale, może przynieść sporo radości. Zostanie mentorem zwiększy satysfakcję z pracy i sprawi, że czas upłynie efektywniej.

Myśl przyszłościowo

Zamiast zadręczać się przed kolejnym dniem w nielubianej pracy, lepiej pomyśleć szerzej.
– Warto spojrzeć na ten czas, jak na kolejny krok na ścieżce zawodowej i potraktować go jak inwestycję w karierę. To zwiększy motywację do rozwoju i podejmowania nowych zadań, a dzięki temu nie będziemy przegapiać szans – mówi Bartosz Struzik, ekspert międzynarodowego serwisu z ofertami pracy MonsterPolska.pl

Siedem sposobów na to, żeby być szczęśliwszym w pracy
Infografika Tomasz Frączek, fot. 123rf

Włącz się w coś większego

Kiedy codzienne zadania nie stanowią już wyzwania, a każdy dzień pracy zieje nudą, dobrym pomysłem jest poszukanie wyzwań poza swoim działem. Wiele firm, szczególnie korporacji, powołuje międzywydziałowe zespoły, które pracują nad usprawnieniami i nowymi pomysłami.
Wyjście poza własną działkę będzie okazją, żeby nauczyć się czegoś nowego i poznać osoby, które mogą nam otworzyć drzwi do dotychczas niedostępnych opcji rozwoju.

Szukaj możliwości bycia pożytecznym

Firmy coraz częściej angażują się w działania na rzecz innych – organizują zbiórki, pomagają lokalnie lub włączają się w kampanie społeczne. Warto sprawdzić, czy nasz pracodawca udziela się społecznie i czy szuka pracowników, którzy chcą się włączyć. Dzięki temu zyskujemy kilka godzin w tygodniu, które oderwą nas od zwykłych obowiązków i przyniosą satysfakcję, która wynika z robienia czegoś dla innych.

Pozmieniaj detale

Ustalenie i trzymanie się porządku dnia pomaga się skupić i zapanować nad chaosem. Po pewnym czasie jednak, traktowane rygorystycznie, może sprawić, że poczujemy się jak w kieracie. To oznacza, że czas na małą innowację. Wystarczy wstać wcześniej, żeby przed pracą wstąpić gdzieś na kawę albo po prostu wybrać inną drogę. Przypomni to nam, że istnieje świat poza firmą i pomoże naładować się pozytywną energią.

Nie przestawaj się uczyć

To jest także dobry czas na to, by poszerzyć swoje kwalifikacje i rozbudować CV. Warto sprawdzić, czy firma oferuje szkolenia i zgłosić się na takie, które dadzą potrzebne na rynku pracy certyfikaty i stopnie.
– Każdy przebyty kurs podnosi pewność siebie pracownika, a także zwiększa atrakcyjność naszego CV i może zadecydować o tym, że rekruter zadzwoni właśnie do nas – dodaje Bartosz Struzik z serwisu MonsterPolska.pl

OPR. WG

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.