Siedemnaście średnich wozów ratowniczych-gaśniczych przyjedzie do województwa lubuskiego. Będą nimi jeździć strażacy ochotnicy

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Siedemnaście średnich wozów ratowniczych-gaśniczych przyjedzie do województwa lubuskiego. Będą nimi jeździć strażacy ochotnicy

Eliza Gniewek-Juszczak

Minister Joachim Brudziński, który kandyduje do Parlamentu Europejskiego z naszego okręgu, wręczył wczoraj strażakom z siedemnastu jednostek OSP z województwa promesy na samochody gaśnicze.

- Dla gminy Gubin to naprawdę historyczny dzień, bo to będzie pierwszy nowy samochód gaśniczy, który gmina Gubin uzyskała w całej swojej historii - podkreślił wójt Zbigniew Barski. - Mamy jeden wóz, który ma 35 lat, jest wysłużony. Mamy dużo wyjazdów. Jesteśmy najlepszą jednostką w gminie i zasługujemy na nowy wóz, który jest nam bardzo potrzebny. Zawsze byliśmy pomijani w innych projektach - dodał Janusz Bem, prezes OSP Chlebowo.

CZYTAJ DALEJ:

- Nasze samochody są leciwe i wysłużone, wymagają dużego nakładu finansowego na remont. Jeden z nich jest od stycznia ubiegłego roku wycofany  z podziału bojowego, bo kwota na remont przewyższała wartość samochodu - powiedziała Małgorzata Łozowska, prezes OSP Niegosławice.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Szczególnie zajmuje się sprawami Nowej Soli, Kożuchowa i Sławy. Porusza zwłaszcza tematy polityczne, gospodarcze i religijne.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.