Siekierezada w Gorzowie. Kilkaset drzew zostanie wyciętych

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Siekierezada w Gorzowie. Kilkaset drzew zostanie wyciętych

Jarosław Miłkowski

Wzdłuż ul. Kostrzyńskiej drzewa mają zostać wycięte jeszcze przed startem remontu. Z kolei przy Myśliborskiej pod topór pójdzie ich aż 500!

- W styczniu chcemy ogłosić przetarg. Zamierzamy go rozstrzygnąć w pierwszym kwartale, aby późną wiosną lub na początku lata rozpocząć inwestycję – mówi o remoncie ul. Kostrzyńskiej, najgorszej ulicy w mieście, prezydent Jacek Wójcicki.

Ta inwestycja to najgorętszy temat inwestycyjny ostatnich miesięcy. Wszystko dlatego, że wzdłuż drogi trzeba wyciąć około połowę rosnących tam drzew. Wycinka wynika z aktualnych przepisów budowlanych, które nie pozwalają, aby rosły one zbyt blisko jezdni. A jezdnia po remoncie ma przebiegać praktycznie w tym samym miejscu co teraz. Obok niej będzie też ścieżka rowerowa. Ona jednak – to rozwiązanie cokolwiek zaskakujące – biec będzie między jezdnią a… torami tramwajowymi.

Przeciwko wycince protestuje część mieszkańców. Jedyne, co są w stanie jeszcze wskórać, to walka o pojedyncze drzewa. Ich rozmowy w tej sprawie z urzędnikami i projektantami mają odbyć się w najbliższy czwartek.

- Jeśli znajdą rozwiązanie, by jakiekolwiek, choćby najmniejsze, drzewo uchronić, to będziemy starać się to zrobić. Musimy jednak pamiętać o okresie ochronnym. To oznacza, że musimy zrobić wycinkę do końca lutego 2017 r. – mówi Wójcicki.

Paweł Podoski
Jarosław Miłkowski - Nawet trudno mi opisać żal, jaki będę miał za tymi drzewami - mówi Paweł Podoski, jeden z obrońców alei wzdłuż Kostrzyńskiej.

Czytaj więcej 2 stycznia grudnia w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej" oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Przeczytaj też: Horoskop na 2017 rok. Sprawdź, co cię czeka!

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.