Czesław Wachnik

Siłownia w każdej wsi

Czesław Wachnik

Gmina przymierza się do budowy siłowni zewnętrznych w każdej wsi. Na początku urządzenia zostaną zamontowane w Szczańcu.

Niedawno pisaliśmy o planach związanych z budową w Szczańcu siłowni zewnętrznej. Około 15 tys. zł gmina chce pozyskać z programu marszałka „Lubuskie siłownie pod chmurką w 2016 roku”, natomiast 18 tys. zł zarezerwowała w swoim budżecie rada sołecka.

Siłownie zewnętrzne będą budowane także w innych sołectwach, zapewnił nas sekretarz gminy Czesław Słodnik. Poinformował też, że już do sołtysów wsi dotarło pismo z prośbą, by po konsultacji z mieszkańcami wyznaczyli oni miejsce, gdzie urządzenia powinny stanąć.

Kolejnym krokiem ma być przygotowywanie dokumentacji i sukcesywne występowanie do Lubuskiej Grupy Działania Lider, o pieniądze na kolejne siłownie. Ich budowa potrwa kilka lat. Nasz rozmówca nie wyklucza, że jeśli w przyszłym roku marszałek ogłosi kolejny program budowy siłowni, to gmina też złoży wniosek. Wylicza, że koszt budowy w 11 sołectwach wyniesie ponad 300 tys. zł.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.