Bartosz Sulczewski

Siłownia w Lubsku ma nowy sprzęt

Ośrodek Sportu i Rekreacji  chce stawiać na innowacje, dlatego zainwestował w wyposażenie. Nowy sprzęt kosztował 50 tys. zł. Fot. OSiR w Lubsku Ośrodek Sportu i Rekreacji chce stawiać na innowacje, dlatego zainwestował w wyposażenie. Nowy sprzęt kosztował 50 tys. zł.
Bartosz Sulczewski

Zupełnie nową twarz zyskała siłownia w Ośrodku Sportu i Rekreacji. Modernizacja i nowe urządzenia kosztowały kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W styczniu tego roku został przeprowadzony remont, dzięki któremu powierzchnia siłowni wzrosła do ponad 77 metrów kwadratowych. - Zrezygnowaliśmy z salki fitness i połączyliśmy dwie razem - tłumaczy Maria Łaskarzewska, dyrektorka OSiR-u.
Zakres prac obejmował przebicie ściany, malowanie ścian i wyłożenie wykładziny na całej powierzchni.

Zapotrzebowanie ciągle rośnie

W budynku przy ul. Bohaterów pojawił się też nowy sprzęt. Jego wartość to 50 tys. zł. Sala została wzbogacona m.in. o zestaw hantli stalowych, wyciągi, wioślarza powietrzno-magnetycznego i bieżnię.

W ośrodku nie myślą spocząć na laurach i już są plany na kolejne zakupy. - Oczywiście zapotrzebowanie na sprzęt jest stałe, ponieważ musimy wymieniać stary, zużyty na nowy - mówi M. Łaskarzewska. Według szefowej OSiR-u w pierwszej kolejności przydałaby się większa liczba urządzeń aerobowych, na przykład bieżnie i stepery.

Długa kolejka do sali

Za jednorazowe skorzystanie z siłowni trzeba zapłacić 10 zł za godzinę. Karnet miesięczny, przy którym przysługuje wejście do na salę ze sprzętem dwa razy w tygodniu, kosztuje 50 zł.

W zeszłym roku z usług siłowni skorzystało 5188 osób. Największe oblężenie hala przy ul. Bohaterów przeżywała w październiku. Wtedy odwiedziło ją prawie dwa razy więcej mieszkańców niż w styczniu zeszłego roku.

Bartosz Sulczewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.