Skąpe: Kotłownia będzie jednak grzała

Czytaj dalej
Fot. ri/Pixabay
Czesław Wachnik

Skąpe: Kotłownia będzie jednak grzała

Czesław Wachnik

- Do zakończenia sezonu grzewczego mieszkańcy bloków w Radoszynie będą mieli gaz i tym samym ciepło - poinformował wójt Skąpego Zbigniew Woch.

Przypomnijmy, że przed kilkoma dniami opisaliśmy perypetie mieszkańców, którym groził brak gazu i ciepła. Po prostu zarządca budynków Magdalena Bystrzanowska wypowiedziała umowę z gazownią od 1 lutego. Z jej wyjaśnień wynikało, że powodem był fatalny stan kotłowni, co groziło wręcz awarią.

Jednak wspólnoty mieszkaniowe obu budynków dogadały się z zarządcą. Otóż wspólnoty nadal będą dzierżawić budynek kotłowni do zakończenia sezonu grzewczego, czyli do końca kwietnia. Co też ważne, po zakończeniu sezonu grzewczego, wspólnoty wyraziły gotować negocjacji w sprawie zakupu kotłowni. Mieszkańcy zgodzili się też na wpłatę po około 1,6 zł za każdy metr kwadratowy lokalu. Pieniądze te posłużą na uregulowanie zaległości, które narosły od października br. oraz pokrycie bieżącej naprawy kotła. - Najważniejsze, że mieszkańcom nie grożą zimne lokale - tłumaczył wójt.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.