Skończyła się kolejna odsłona akcji Gubin na Niebiesko dla Autyzmu przy granicy. Już planowana jest następna

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Skończyła się kolejna odsłona akcji Gubin na Niebiesko dla Autyzmu przy granicy. Już planowana jest następna

Łukasz Koleśnik

Patrząc na samą liczbę uczestników, to była najpewniej największa akcja Gubin na Niebiesko dla Autyzmu. Organizatorka ze Stowarzyszenia Dalej Razem, Elżbieta Konopacka cieszy się, że ponownie udało się zaangażować mieszkańców.

- To był pracowity tydzień, który minął bardzo szybko - uśmiecha się E. Konopacka. - Do tego dopisała nam pogoda. Wszystko się udało.

Organizatorka dodaje, że coraz więcej osób włącza się w akcję na rzecz osób z autyzmem. - Aż 2052 osoby śpiewały niebieską piosenkę, gdy organizowaliśmy bicie rekordu! - wylicza E. Konopacka. - 20 placówek brało udział w tej akcji, w tym wszystkie szkoły w Gubinie i gminie wiejskiej oraz placówki z Sulechowa, Żar, Żagania, a także Gubińskie Łużyczanki.
Dodaje, że każde przedsięwzięcie podczas niebieskiej akcji było udane. - Rozdawaliśmy ulotki w galerii i bardzo mnie cieszyło, że podchodziło do nas wielu zainteresowanych ludzi, dopytywało. To właśnie dlatego jest organizowana ta inicjatywa! - podkreśla pani Elżbieta.

Gubin: Baszta owinięta niebieską wstęgą. Tak Gubin rozpoczął obchody dni na rzecz osób z autyzmem (ZDJĘCIA)

Na koniec zorganizowany został rajd rowerowy z Gubina do Kosarzyna. Pojawiło się mnóstwo osób. - Jakby wysoko z góry patrzeć, to Wyspę Teatralną zalało morze niebieskich mrówek - mówi zadowolona E. Konopacka.
- Najbardziej przy organizacji takiej akcji cieszy zaangażowanie coraz większej liczby osób - dodaje kobieta. - Fajnie, że ludzie wracają przy każdej następnej edycji. Jeszcze bardziej cieszą nowi uczestnicy, którzy przekonali się, żeby wziąć udział w wydarzeniu. I o to chodzi! Aby świadomość związana z autyzmem była coraz większa.

Gubin: Na zakończenie akcji Gubin na Niebiesko dla Autyzmu zorganizowali wielki rajd rowerowy (ZDJĘCIA)

Czy już planowana jest kolejna odsłona akcji Gubin na Niebiesko? - Do dalszego działania napędzają mnie osoby, które pozytywnie wypowiadają się o poprzednich edycjach - przyznaje E. Konopacka. - Mam już parę pomysłów, ale na razie ich nie zdradzę. Zresztą one u mnie pojawiają się w różnych sytuacjach. Mąż mi mówi, żebym nie myła tak często twarzy w łazience, bo zaraz po tej czynności wylatuje stamtąd z nowym pomysłem - śmieje się pani Elżbieta.

Łukasz Koleśnik

W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Opisuję wydarzenia z powiatu krośnieńskiego. Tematyka dowolna: od inwestycji, przez wywiady z ciekawymi ludźmi, po interwencje. Zdarza mi się też popełnić jakiś artykuł sportowy. Prowadzę też portal internetowy Krosno Odrzańskie Nasze Miasto oraz powiązanego z nim Facebooka, gdzie również znajdziecie materiały z krośnieńskiego regionu, mnóstwo galerii zdjęciowych i wiele innych. Prywatnie interesuję się sportem, głównie piłką nożną i koszykówką. Jestem zapalonym kibicem Borussii Dortmund. Biegam, dla zdrowia. Lubię kino, książkę, gry komputerowe. Nie mogę się rozstać z muzyką, więc pewnie mnie spotkasz ze słuchawkami na uszach. Studiowałem dziennikarstwo we Wrocławiu. O dziwo, pracuję jako dziennikarz.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.