Łukasz Koleśnik

Skrót informacji: Zielona Góra, Nowogród, Bytnica, Gubin, Krosno, Bojadła, Trzebiechów

Konkurs poezji śpiewanej i mówionej w Krośnie Odrzańskim Konkurs poezji śpiewanej i mówionej w Krośnie Odrzańskim
Łukasz Koleśnik

Nowogród Bobrzański

Przyjdź i przełam się opłatkiem z innymi
Burmistrz zaprasza w niedzielę, 20 grudnia, na rynek na wspólną wigilię. Świętowanie rozpocznie się wspólnym łamaniem się opłatkiem i składaniem sobie życzeń. Będzie można posilić się tradycyjnymi wigilijnymi potrawami. Będzie też śpiewanie kolęd, wystąpią: Rosa, Bobrzanki, Schola Przystań, Novum Castrum. Będzie też żywa szopka dla najmłodszych.
(mD)

Zielona Góra Ługi

Świąteczny koncert kolęd i pastorałek
W niedzielę, 27 grudnia, zapraszamy wszystkich o godz. 16.00 do kościoła na wyjątkowy, bo świąteczny koncert kolęd i pastorałek. Wystąpi zespół instrumentalno-wokalny MuzaProjekt Janusza Lewandowskiego i jego przyjaciół.
(MD)

Trzebiechów

Przerwa w udzielaniu porad potrzebującym
29 grudnia punkt informacyjno – konsultacyjny, gdzie udzielane są informacje i porady dotyczące choroby alkoholowej, będzie nieczynny. Osoby zainteresowane mogą przyjść na spotkanie 5 stycznia w godz. 16.00- 19.00 do małej salki ośrodka kultury.
(acha)

Bojadła

Ośrodek kultury znów odniósł sukces
„Równać Szanse 2015” to ogólnopolski konkurs grantowy, w którym wziął udział GOK. Spośród 563 wniosków wyłoniono 111, w tym 5 z woj. lubuskiego. Ośrodek z Bojadeł znalazł się na liście zwycięzców.
(acha)

Zielona Góra

Piękne kolędowanie po uniwersytecku
To będzie wydarzenie! W środę o 19.00 w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Podgórnej w koncercie „Kolędowa nocko śpiewaj…” wystąpią znakomici artyści związani z tą uczelnią. Na scenie pojawią się: Chór Instytutu Muzyki pod dyrekcją Łucji Nowak, Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego pod dyrekcją Jerzego Szymaniuka oraz soliści. W repertuarze m.in. „Hola, hola, pasterze z pola” w opr. Jana Pospieszalskiego, „Kolędowa nocka”, „Gdy śliczna pana” czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” w aranżacji J. Szymaniuka oraz szlagiery „White Christmas”, „Merry Christmas Baby”. Wstęp wolny!
(HAK)

Bytnica

Wodociąg w końcu naprawiony
Jeszcze pod koniec zeszłego miesiąca we wsi Dobrosułów mieszkańcy mieli problem z dostępem do wody. Gmina musiała wykonać naprawy wodociągu. Później zostały pobrane próbki wody. Po ostatnich badaniach stwierdzono, że woda jest już zdatna do użycia.
(KOL)

Zielona Góra

Jak Roland Hellmann widzi dziś miasto?
Roland Hellmann, który znany jest m.in. z akcji pomocy zielonogórzanom w latach 80. XX w., przygotował nowy album fotograficzny pod wszystko mówiącym tytułem - „Nowa Zielona Góra. Moje ulubione miasto”. Spotkanie z autorem już dziś o 17.00 w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Wstęp wolny.
(HAK)

Gubin

Będzie nowa impreza sportowa
Stowarzyszenie ProGubin na początku lutego (6.02.) zorganizuje Bal Sportowca 2015.
(KOL)

Krosno Odrzańskie

Konkurs poezji śpiewanej i debata
W ZSP odbył się konkurs poezji połączony z debatą o wielokulturowości Europy.
(KOL)

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.