Skrzydła Ewy Minge

Czytaj dalej
Fot. Paweł Nijaki
Leszek Kalinowski

Skrzydła Ewy Minge

Leszek Kalinowski

Kim jest osoba, która zdobyła pieniądze, światową sławę, uznanie i pomaga chorym na raka osobom? I dlaczego kocha Zieloną Górę?

Ewa Minge to znana na świecie projektantka mody. Urodziła się w 1967 roku w Szczecinku, ale najbardziej związana jest z Ziemią Lubuską. Od 14 lat mieszka w Zielonej Górze. Choć nadal często słyszy w sklepie czy na deptaku słowa: - O jak to miło, że pani nas odwiedziła!

Zanim się zjawiła w naszym województwie, studiowała w Poznaniu (kulturoznawstwo i historia sztuki). Do Lubuskiego przyjechała za głosem serca. Zamieszkała w Pszczewie. Z mężem marynarzem. Pierwszy syn Oskar urodził się w Międzyrzeczu. Potem na świat przyszedł drugi - Gaspar.

Jak dziś wspomina - wtedy w Pszczewie był jeden sklep. Jeździli na zakupy do Poznania, Gorzowa, Zielonej Góry. Południowa stolica województwa bardzo się jej spodobała. Któregoś razu powiedziała do siebie: - Kiedyś tu zamieszkam! I tak się stało.

Czytaj w piątek, 18 listopada, w "Gazecie Lubuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.