Skrzyżowania w Gorzowie są do przebudowania

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Skrzyżowania w Gorzowie są do przebudowania

Jarosław Miłkowski

Zmiany na skrzyżowaniach i poszerzanie rond – tak miasto chce usprawnić ruch i poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach.

– To dobry pomysł. W godzinach szczytu korki są tu nawet przez trzy, cztery godziny – mówi Grzegorz Skonieczny. Cieszy go, że miasto chce przebudować najbardziej zakorkowaną krzyżówkę w mieście. Mowa o zbiegu ulic: Kosynierów Gdyńskich, Słowiańskiej, Żwirowej i Roosevelta.

– Projekt już mamy gotowy. Zakłada on, że z ulic będą trzy pasy do wyjazdu, dzięki czemu szybciej będzie można pokonać skrzyżowanie – mówi Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Przebudowa będzie polegała głównie na stworzeniu prawoskrętów, na których nie będzie pojazdów zmierzających w innym kierunku.

Czytaj w czwartek, 16 lutego w "Gazecie Lubuskiej" i w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.