Sławek Fudalej walczy o najwyższe laury w olimpiadzie matematycznej

Czytaj dalej
Fot. Edward Gurban
Edward Gurban

Sławek Fudalej walczy o najwyższe laury w olimpiadzie matematycznej

Edward Gurban

Dwóch uczniów z Lubuskiego zakwalifikowało się do finału centralnej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Wśród nich jest nasz Sławek Fudalej.

Sławek Fudalej, uczeń Gimnazjum nr 2 w Nowej Soli, odniósł ogromny sukces i zakwalifikował się do finału centralnego XI Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.

Droga do sukcesu była trudna, składała się z dwóch ,,przeszkód”, teraz przed nim trzecia, najtrudniejsza. W zawodach pierwszego stopnia Sławek samodzielnie rozwiązał zadania konkursowe. W szkole odbyła się część testowa, podczas której finalista odpowiadał na 15 pytań testowych, bez większego trudu.

Do zawodów drugiego stopnia zakwalifikowało się 15 gimnazjalistów z woj. lubuskiego.

Tam nasz uczeń poradził sobie równie doskonale. Do zawodów finałowych trzeciego stopnia zakwalifikowało się 194 uczniów z całej Polski, w tym tylko dwóch uczniów z województwa lubuskiego - Sławek i Jakub Wornbard ze Społecznego Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie.

Wiadomo już, że Sławek jako finalista Centralnej Olimpiady Matematycznej otrzyma ocenę celującą z matematyki na koniec roku szkolnego. Jest także zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z matematyki oraz może wybrać dowolną szkołę ponadgimnazjalną, w której będzie kontynuować naukę.

Zawody finałowe trzeciego stopnia odbędą się 19 i 20 marca w Warszawie.

W oparciu o wyniki zawodów trzeciego stopnia Komitet Główny OMG ustali listę laureatów, a także zakwalifikuje uczniów na tygodniowe Obozy Naukowe OMG oraz Czesko- Polsko- Słowackie Zawody Matematyczne Juniorów.

Życzymy Sławkowi, aby w zawodach finałowych w Warszawie uzyskał tytuł laureata. Jest wszakże jedynym reprezentantem nowosolskiej szkoły i miasta oraz jednym z dwóch reprezentantów naszego województwa w tej olimpiadzie, o zasięgu ogólnopolskim. Sławku, trzymamy kciuki!

Edward Gurban

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.