Słowianka w Gorzowie znowu zaprasza do pływania. Basen olimpijski już po remoncie

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Słowianka w Gorzowie znowu zaprasza do pływania. Basen olimpijski już po remoncie

Tomasz Rusek

I po przerwie technicznej! Dziś po południu znowu będzie można pływać w basenie olimpijskim. Woda będzie tu najczystsza od roku

Mamy świetną wiadomość dla tysięcy gorzowian (i nie tylko), którzy codziennie korzystają ze Słowianki. Po ponad dwóch tygodniach technicznej przerwy basen olimpijski dziś znowu powinien być otwarty. - Jest już napełniony, czekamy na wyniki badania wody. Zakładam jednak, że zgodnie z planem o 14.00 zaprosimy do pływania - powiedziała nam wczoraj prezes Joanna Kasprzak - Perka. Zastrzegła jednak, że na początku będzie nieco chłodniejsza woda. W lodowate, zimowe dni miewa 27 stopni, zazwyczaj 26 stopni, a dziś może mieć około 24 stopni.

Czysta jak nigdy
Jednak warto skorzystać z basenu, bo dziś woda w nim będzie najczystsza w roku - dopiero co ją nalano i jeszcze nikt się w niej nie kąpał. Na pewno więc bez trudu dostrzeżecie wymienione płytki i uzupełnione fugi - bo właśnie takie prace wykonano tu po opróżnieniu niecki. - Cieszę się bardzo. Pływam kilka razy w tygodniu i treningi na rekreacyjnym w czasie przerwy na olimpijskim były męczące. Za ciepło, za dużo liczenia i odbijania (basen jest tam 12,5-metrowy - dop. red.). Wracamy do poważnego pływania! - cieszył się wczoraj stały klient Andrzej Szyjkowski. A takich jak on są setki.

Na olimpijski wrócą też dzieci z Gorzowa i kilkunastu okolicznych miejscowości uczące się pływać w ramach programu powszechnej nauki pływania. Oraz pływacy z klubów sportowych.

Pożegnanie z rurami
Jednak to nie koniec modernizacji w Słowiance. 18 września zamknięta zostanie część rekreacyjna. Tam też trzeba będzie wymienić sporo płytek i pouzupełniać łączenia. Oraz dokładnie umyć wszystkie powierzchnie. Zajmie to ekipie 10 dni.
- A rury? Poprawicie łączenia w zjeżdżalniach? Dziś wyraźnie je czuć podczas ślizgów - zapytaliśmy prezes Perkę.
- Tak, to też jest w planie - zapewniła.

Zdradziła też, że będzie niespodzianka dla najmłodszych klientów. W brodziku, czyli w części gdzie taplają się niemowlaki i przedszkolaki z rodzicami - pojawi się nowa, wielka zabawka. - Więcej nie powiem - ucięła jednak prezes Słowianki.
Przypomnijmy: Słowianka zalicza właśnie najlepszy czas w swojej 15-letniej historii. W zeszłym roku była na minusie zaledwie 200 tys. zł (najmniej w dziejach) oraz zabiera się za budowę hali sportowej za 60 mln zł (największe przedsięwzięcie w dziejach).
Obiekt powstanie do 2021 r. zaraz obok basenu olimpijskiego

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.