Słubice - Frankfurt. Dwa miasta - wspólny autobus, ciepłownia, przedszkole, święto

Czytaj dalej
Fot. Renata Hryniewicz
Renata Hryniewicz

Słubice - Frankfurt. Dwa miasta - wspólny autobus, ciepłownia, przedszkole, święto

Renata Hryniewicz

Słubiczanin Rafał Orczykowski mieszka we Frankfurcie, a czuje się obywatelem dwu-miasta. Nie tylko on tak patrzy na to, co się dzieje nad Odrą.

Wspólna sieć ciepłownicza, która umożliwia przekazywanie ciepła między miastami, transgraniczna linia autobusowa 98, polsko - niemieckie przedszkole, wspólna informacja turystyczna... - to tylko niektóre z największych wspólnych osiągnięć Słubic i Frankfurtu.

Sesja na dwie rady
Burmistrzowie: Tomasz Ciszewicz i Martin Wilke podsumowali dorobek tzw. dwumiasta na wspólnej sesji rad miejskich w zeszły czwartek we frankfurckim Forum Kleista. Ostatnia taka polsko - niemiecka sesja była prawie trzy lata temu.

- To wszystko, co się wydarzyło w przeciągu trzech lat pokazuje, że Słubice i Frankfurt są jedynymi miastami, które w tak szerokim zakresie współpracują na terenie przygranicznym - mówi burmistrz Słubic.

Co teraz przed Słubicami i Frankfurtem? Stawiają na rozwój turystyki pomiędzy miastami. Wspólnie będą się starać o pieniądze, m.in. na infrastrukturę i promocję już istniejących „osiągnięć”, czyli: imprez oraz obiektów historycznych. - Bardzo się cieszymy, że po dyskusjach, które trwały ponad rok, radni podjęli dla miast korzystną decyzję - mówi Ciszewicz o wspólnej sesji.

Dzień Europy to doroczne wspólne święto Słubic i Frankfurtu. W tamtym roku w imprezach udział wzięło prawie 1800 osób.
Renata Hryniewicz Dzień Europy to doroczne wspólne święto Słubic i Frankfurtu. W tamtym roku w imprezach udział wzięło prawie 1800 osób.

Czytaj więcej 3 lutego w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej" oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Przeczytaj też: Słubice. Zgłaszajcie się na Dzień Europy

Renata Hryniewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.