Natalia Dyjas-Szatkowska

Śmietniki w centrum Zielonej Góry nie muszą straszyć. Receptą pojemniki pod ziemią

Podziemne śmietniki działają już w innych miastach w Polsce. Tutaj przykład z Legnicy Fot. fot. PIOTR KRZYŻANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA Podziemne śmietniki działają już w innych miastach w Polsce. Tutaj przykład z Legnicy
Natalia Dyjas-Szatkowska

Zakład Gospodarki Komunalnej przymierza się do wprowadzenia (najpierw w śródmieściu) śmietników, które mogłyby być częściowo chowane pod ziemią. To wpłynęłoby nie tylko na estetykę, ale i ukróciło zapędy wandali.

- Na początek myślimy by taki pomysł zastosować w śródmieściu - mówi Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze. - W ostatnim czasie zauważyliśmy spore natężenie zniszczeń pojemników w centrum miasta. Są one podpalane.

Jednak nie tylko z tego względu rozważane jest wprowadzenie pierwszych chowanych śmietników w mieście.

By w centrum miasta pojemniki nie były niszczone Zakład Gospodarki Komunalnej rozważa podziemne śmietniki. 

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Natalia Dyjas-Szatkowska

Jestem rodowitą zielonogórzanką. Na co dzień pracuję w zielonogórskim dziale miejskim. W "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. Z wykształcenia jestem filologiem polskim i... teatrologiem. W obszarze moich działań, oprócz Zielonej Góry, znajduje się również powiat zielonogórski. Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańców, sprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. A jest co tutaj zwiedzać!

Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.

Kontakt do mnie: ndyjas@gazetalubuska.pl
Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

kolszak1986

Podziemne śmietniki w Śródmieściu? Teoretycznie to nie powinno przejść ze względu na ochronę konserwatorską tego obszaru, ale pewnie władze miasta znowu kupią konserwatora...

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.