Śmigamy obwodnicą z północy na południe, bo jest druga nitka

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Brożek
Dariusz Brożek

Śmigamy obwodnicą z północy na południe, bo jest druga nitka

Dariusz Brożek

W środę otwarto południowy węzeł obwodnicy i otwarto jej drugą nitkę. Budowa jeszcze trwa, dlatego trzeba tam zachować ostrożność.

W środę po południu na południowym węźle obwodnicy Międzyrzecza bez żadnych przeszkód wjechaliśmy na trasę szybkiego ruchu S3 w stronę Gorzowa. Co w tym dziwnego? Przez kilka tygodni wjazd był zablokowany. Podobnie jak zjazd z „eski” od strony Zielonej Góry. Teraz na obu węzłach można wjechać i wyjechać w każdym kierunku.

To pierwsza dobra wiadomość dla kierowców. Mamy też drugą. Jeszcze lepszą. Kierowcy mogą już korzystać z drugiej nitki obwodnicy! Ale muszą uważać, bo trwają tam jeszcze prace budowlane i na oficjalne otwarcie przyjdzie nam poczekać prawdopodobnie aż do czerwca przyszłego roku.

Otwarcie drugiego pasa obwodnicy to kapitalna wiadomość dla kierowców z całego kraju. Przez 10 lat objazd miał tylko po jednym pasie ruchu w obu kierunkach. Dlatego po otwarciu odcinków S3 z Międzyrzecza do Sulechowa i z Międzyrzecza do Gorzowa często tworzyły się tam korki, które były szczególnie uciążliwe latem. Teraz przejdą do historii. Od wczoraj śmigamy bez żadnych problemów w obie strony.

W środę po południu otwarto drugi pas obwodnicy miasta i odblokowano jej południowy węzeł
Dariusz Brożek W środę po południu otwarto drugi pas obwodnicy miasta i odblokowano jej południowy węzeł

O otwarciu częściowo zablokowanego południowego węzła obwodnicy Międzyrzecza i udostępnieniu kierowcom jej drugiej nitki piszemy w „GL” już od kilku dni. Początkowo drogowcy zapowiadali, że nastąpi to prawdopodobnie w poniedziałek. Potem przesunęli termin na wtorek. Tymczasem w środę rano na południowym węźle zjazd z drogi S3 od strony Zielonej Góry i wyjazd z Międzyrzecza w kierunku Gorzowa nadal blokowały barierki i znaki zakazu wjazdu. Jak poinformowała nas Anna Jakubowska z zielonogórskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z niezależnych od wykonawcy przyczyn otwarcie nastąpi później niż planowano. - Być może nastąpi to w środę po 16.00, ale to nic pewnego - dodała.

Po południu drogowcy wywiązali się z obietnic, a my mogliśmy przetestować obwodnicę. Pokonanie odcinka o długości 6,4 km zajęło nam kilka minut, choć jechaliśmy prawym, wolniejszym pasem. Jadące szybciej samochody wyprzedzały nas jeden za drugim, co kilka tygodni temu było po prostu niemożliwe. Obecny lewy pas był bowiem zarezerwowany dla samochodów jadących w przeciwnym kierunku.

Mamy dla kierowców także złą informację. Nadal zamknięty jest trzeci, środkowy węzeł obwodnicy, który ma połączyć trasę szybkiego ruchu S3 z zachodnimi rogatkami Międzyrzecza oraz ul. Zachodnią i miejskim odcinkiem drogi wojewódzkiej 137.

Węzeł zostanie otwarty prawdopodobnie na przełomie listopada i grudnia.

Dariusz Brożek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.