Sebastian Głownia

Smród w Sosnowcu. Mieszkańcy mają dość. Będzie protest

Smród w Sosnowcu. Mieszkańcy mają dość. Będzie protest Fot. arc
Sebastian Głownia

Katowice i Sosnowiec nie potrafią porozumieć się w sprawie śmierdzącego składowiska odpadów w Katowicach-Dąbrówce Małej. Składowane tam odpady wydzielają odór, który czuć w Sosnowcu, Katowicach, Czeladzi i Siemianowicach Śl. Uciążliwości trwają już wiele lat. Ludzie mają tego dość. Na 29 lipca zapowiedzieli więc protest. Co na to władze Katowic?

Gminny Punkt Zbiórki Odpadów na Milowickiej 7a w Katowicach istnieje już od ponad trzydziestu lat. Pod koniec 2017 roku władze Katowic zdecydowały się na jego rozbudowę i modernizację, co doprowadziło do znacznego zwiększenia uciążliwości zapachowych wokół. Problem próbowano załatwić przez odpowiedzialnych za ochronę środowiska urzędników i samorządowców. Niestety, bezskutecznie. Samorządowcy z Katowic od miesięcy nie reagowali tez na apel o próby dialogu z przedstawicielami sosnowieckiego samorządu.

Dlatego też Wojciech Nitwinko, sosnowiecki radny, ogłosił na swoim fanpage’u na Facebooku, że zorganizuje protest mieszkańców przeciwko temu precedensowi, który zagraża zarówno im, jak i środowisku. Odbędzie się on 29 lipca w godzinach od 16.00 do 17.00 na placu przed bramą Gminnego Punktu Zbiórki Odpadów w Katowicach przy ul. Milowickiej.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sebastian Głownia

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.